Kenesei volt a Vasas nyerőembere

A listavezető angyalföldiek nagy nehézségek árán győztek a sereghajtó Balmazújváros ellen.

Hat mérkőzést rendeznek szombaton a másodosztály 18. fordulójában. Délután a Szeged-Grosics nagyon hamar, már a negyedik percben vezetést szerzett a Cegléd otthonában: Germán Tamás egy szöglet után fejelt a kapuba – több gól nem született, úgyhogy a kiesés ellen küzdő ceglédiek ezúttal is pont nélkül maradtak.

A kiesés ellen harcoló Siófok is korán gólt szerzett a Soroksár vendégeként: a nyolcadik percben Peszmeg lábát teljesen ártalmatlan szituációban elhúzták a tizenhatoson belül, ezért a játékvezető büntetőt ítélt, amit Ivancsics higgadtan értékesített (0-1). A 33. percben Mogyorósi szándékosan lekönyökölte Lovrencsics Balázst, ezért a bíró piros kiállította. A balatoniak végül nem bírták el az emberhátrányt: a 89. percben Sándor István szögletét Szenes Bence csúsztatta a hálóba (1-1).

A dél-pesti meccshez hasonlóan kezdődött a Zalaegerszeg találkozója is a Szigetszentmiklós ellen: a kilencedik percben Vágó Levente szabálytalankodott Daru Bencével szemben, a tizenegyest Délczeg Gergely magabiztosan lőtte a kapuba (1-0). Az ötvenedik percben Króner hátulról felrúgta Jasarevicset a tizenhatoson belül, amiért megkapta a második sárga lapját, tehát a pirosat is. A büntetőt Hevesi-Tóth a balra vetődő Szappanos mellett a kapu jobb oldalába lőtte (1-1).

A listavezető Vasas a sereghajtó Balmazújvárost fogadta, a rendes játékidő utolsó percéig mégsem született gól. Akkor viszont Kenesei Krisztián 25 méterről kegyetlenül kilőtte a kapu hosszú oldalát (1-0). A 94. percben Remili labdáját egy másik cserejátékos, Ádám Marton öt méterről a kapuba rúgta (2-0).

A Csákvár szerdán Magyar Kupa-meccset játszott a Ferencváros otthonában, ráadásul a sok sérülés is nehezítette a bennmaradásért küzdő csapat dolgát. Ennek ellenére a hetedik percben Molnár Tibor centerezése után Horváth Roland hét méterről a kapuba talált (1-0). A 16. percben Gajdos Zsolt labdaszerzését követően balról középre adott, az ismét jókor, jó helyen érkező Horváth Roland ezúttal hat méterről lőtt a kapuba (2-0). A szünet után Tóth Bence labdája került Galambos Ádám elé, aki 19 méterről, kapásból lőtt, a labda a kapufáról került a hálóba (2-1).

Az élvonalba jutásra pályázó Mezőkövesd vendége az ezer sebből vérző Kaposvár volt. A 24. percben Molnár Gábor 15 méterről lőtt a kapu bal sarkába (1-0). A szünet után Kovács Olivér öngólja jelentette a borsodiak második találatát, illetve a téli szünetben igazolt Bajzát Péter is betalált (3-0), miközben a vendégek Kovács Olivér piros lapja miatt emberhátrányban fejezték be a találkozót.

Gyűjtőcikkünk az onlajnok.com tudósításai alapján készül.

NB II, 18. forduló

Aqvital FC Csákvár – Szolnoki MÁV FC 2-1 (2-0)

Csákvár, 300 néző. Játékvezető: Szilasi

Csákvár: Milinte – Fényes, Dulló, Kocsis G., Szalai T. – Mihály D. (Oldal, 69.), Bakos, Nyilasi, Molnár T. (Köntös, 92.) – Gajdos, Horváth R. (Varga Z., 89.). Edző: Toldi Gábor

Szolnok: Pokorni – Papucsek, Antal G., Vári, Fritz (B. Tóth, 40.) – Kenderes, Tóth B., Csirszki (Mundi, 77.), Rokszin – Lengyel B., Zsolnai (Galambos, a szünetben). Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Horváth R. (7., 16.), illetve Galambos (52.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – Kaposvári Rákóczi FC 3-0 (1-0)

Mezőkövesd, 2500 néző. Játékvezető: Berger

Mezőkövesd: Kunsági – Sváb, Gengeliczki, Dvorschák, Szeles – Hegedűs D., Hegedűs Cs., Molnár G., Kulcsár K. (Nyilas, 80.) – Medgyes (Balajti, 82.), Máté J. (Bajzát, 64.). Edző: Tóth László

Kaposvár: Somodi – Albert Á., Vermes, Kovács O., Kiss M. – Petrók, Zsivóczky N. (Király V., 78.), Balogh B. (Dominic, 70.), Nagy K. (Hampuk, 70.) – Hadaró, Rajczi. Megbízott edző: Házi László

Gólszerzők: Molnár G. (24.), Kovács O. (öngól 47.), Bajzát (79.)

Kiállítva: Kovács O. (83.)

Vasas FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2-0 (0-0)

Illovszky-stadion, játékvezető: Botló

Vasas: Hermány – Bori, Debreceni, Grúz, Hangya – Gál M., Vass P. (Kenesei, 85.), Berecz – Czvitkovics (Ádám M., 72.), Lázok (Ferenczi I., 60.), Remili. Edző: Szanyó Károly

Balmazújváros: Radosevics – Vachtler (Sigér Á., 85.), Kiss L. (V. Riasko, 76.), I. Gal, Virág – Batarelo, Batizi-Pócsi, Popovics, Angyal N. – Bokros, Mijatovics (Csonka, 61.). Edző: Szabó János

Gólszerzők: Kenesei (90.), Ádám M. (94.)

Zalaegerszegi TE FC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-1 (1-0)

Zalaegerszeg, játékvezető: Szőts

ZTE: Szappanos – Pajor, Króner, Forgács, Farkas A. – Fodor, Murai (Szöllősi, a szünetben), Bíró, Délczeg (Horváth P., 66.) – Daru, Babati (Bailo, 55.). Edző: Lendvai Miklós

SzTK: Horváth L. – Szeppesy, Benkő-Bíró, Vágó L., Puskás – Kollega (Benkő, 85.), Barna, Kornis, Hevesi-Tóth – Jasarevics (Weitner, 59.), Sipos (Osváth, a szünetben). Edző: Székely Tibor

Gólszerzők: Délczeg (tizenegyesből 10.), illetve Hevesi-Tóth (tizenegyesből 51.)

Kiállítva: Króner (50.)

Ceglédi VSE – Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-1 (0-1)

Cegléd, játékvezető: Barna

CVSE: Tóth Z. – Oláh M., Albert I., Makrai, Pesti – Koós, Dóczi, Koncz (Nagy V., 79.), Majoros (Szabó D., a szünetben) – Pantovics (Kormos, 79.), Balog M. Edző: Szabó István

Szeged-Grosics: Szántai – Szabó P., Markovics, Tóth G., Mészáros M. – Fitos (Veszelinov, 62.), Oláh G., Máté P. (Manga, 91.), Zabari – Oláh L. (Zelenyánszki, 82.), Germán. Edző: Nyilas Elek

Gólszerző: Germán (4.)

Soroksár SC – FGSZ Siófok 1-1 (0-1)

Haraszti út, játékvezető: Lovas

Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Gohér – Lannert, Lisztes, Huszák – Kovács D. (Sándor I., a szünetben), Hodgyai (Szenes, a szünetben) – Lovrencsics B. Edző: Varga Attila

Siófok: Tajti – Nagy J., Mogyorósi, Csató M., Polényi – Peszmeg, Horváth A. – Illés Gy. (Erdei, a szünetben), Ivancsics (Fülöp N., a szünetben), Gárdos (Futó, 92.) – Andorka. Edző: Soós Imre

Gólszerzők: Szenes (89.), illetve Ivancsics (tizenegyesből 9.)

Kiállítva: Mogyorósi (33.)

Március 8. vasárnap

17 óra: Gyirmót FC – FC Ajka

Pénteken játszották

Soproni VSE-GYSEV – Békéscsaba 1912 Előre FC 0-2 (0-0) Tudósítás és szakértői elemzés itt!