nb2

Szolnoki mégis-győzelem a legvégén

Gyűjtőcikkünkben az NB II 12. fordulójának összes szombati jegyzőkönyve megtekinthető!

Az FC Ajka a közelmúltban elbúcsúztatta a Magyar Kupából a Soroksárt – szerdán az Újpestet is megszorongatta –, és most az NB II-ben is legyőzte újonc vetélytársát. Az első félidő eseménydúsabb volt, mint a második, a góljok mégis a szünetet követően születtek. Gunther Zsolt előbb egy szöglet után volt eredményes, majd Lattenstein passzát 11 méterről értékesítette.

A békéscsabaiak az első félidőben kihagytak egy tizenegyest Szigetszentmiklóson, de még a szünet előtt vezetéshez jutottak Kertész Tamásnak, illetve a hazai kapusnak, Horváth Lászlónak köszönhetően. A vendégek húsz perccel a vége előtt emberhátrányba kerültek. A hajrában az SzTK nyomasztó fölényben futballozott, de egyenlíteni nem tudott.

A dobogóra hajtó Szolnok a kiesőzónából menekülni szándékozó Siófokot fogadta. Rokszin passza után Zsolnai közeli gólja a meccs elején hazai vezetést jelentett, amit a mezőny legalacsonyabb tagja, Fritz Attila egy fejes góllal duplázott meg a szünet előtt. Már az első periódusban is voltak helyzetei a látogatónak, amely a fordulás után egyértelműen dominált, és Lengyel Béla hibája – labdaeladása – után Kozma Richárd révén szépített. A folytatásban is a balatoniak előtt adódott több lehetőség, érett az egyenlítés, amely a 79. percben született meg: minden szolnoki védő elmélázott egy szögletnél, amelyet Kovács János a hálóba fejelt.

A vendégek törekvései mégsem eredményeztek pontszerzést, mert a 92. percben Gubicza buktatta B. Tóth Balázst, amiért a Szolnok tizenegyest kapott, Nagy István pedig értékesítette (3-2). Mégis nyert a MÁV FC!

Az első percek komoly helyzet nélkül, de kaposvári fölényben teltek a Szeged-Grosics elleni meccsen. Az iramra, és később már a lehetőségekre sem lehetett panasz, de a vezetést nem a somogyiak, hanem a vendégek szerezték meg, miután a 36. percben Fitos passzát Germán 14 méterről elegánsan a kapufa mellé helyezte. A második félidőben kaposvári részről Kovács Tamás a keresztlécet találta telibe, de az egyenlítés nem jött össze.

NB II, 12. forduló

Kaposvári Rákóczi – Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-1 (0-1)

Kaposvár, 1000 néző. Játékvezető: Radványi

Kaposvár: Somodi – Földes, Bank (Karacs, 71.), Hadaró, Lakatos G. – Albert Á. (Kozics, a szünetben), Zsdrál, Nagy K., Dominic – Király V. (Kovács T., a szünetben), Rajczi. Edző: Márton Gábor

Szeged-Grosics: Belecsan – Szabó P., Markovics, Tóth B., Zabari – Fitos (Kéri, 70.), Máté P., Oláh G. (Hegedűs E., 90.), Zelenyánszki – Oláh L. (Farkas M., 79.), Germán. Edző: Nyilas Elek

Gólszerző: Germán (36.)

Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC – FGSZ Siófok 3-2 (2-0)

Szolnok, 500 néző. Játékvezető: Nazsa

Szolnok: Pokorni – Fritz, Papucsek, Antal G., Vári – Lengyel B. (Mundi, 60.), Kenderes, Zvara (Kállai, 69.), Nagy I. – Zsolnai, Rokszin (B. Tóth, 86.). Edző: Kis Károly

Siófok: Tajti – Fülöp N. (Futó, 83.), Kovács J., Baranyai, Gubicza – Kirchner (Kozma, a szünetben; Vass M., 92.), Peszmeg, Ivancsics, Gárdos – Daru, Horváth B. Edző: Horváth Károly

Gólszerzők: Zsolnai (9.), Fritz (44.), Nagy I. (tizenegyesből 93.), illetve Kozma (58.), Kovács J. (79.)

FC Ajka – Soroksár SC 2-0 (0-0)

Ajka, játékvezető: Barna G.

Ajka: Jánosa – Asztalos, Pákai, Mogyorósi – Köles, Csordás Sz., Weitner (Németh L., a szünetben), Gunther – Major (Lattenstein, 74.), Szabó Zs., Sowunmi (Mihalecz P., 86.). Edző: Zoran Kuntics

Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Tóbiás – Szabó R., Lannert, Nyilas, Péter A. – Lovrencsics B., Hodgyai (Kocsis D., 60.). Edző: Varga Attila

Gólszerző: Gunther (55., 92.)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Békéscsaba 1912 Előre FC 0-1 (0-1)

Szigetszentmiklós, 200 néző. Játékvezető: Berger

SzTK: Horváth L. – Benkő-Bíró, Kornis, Pollák, Puskás – Kollega (Fekete Á., 65.), Sipos B., Barna Zs., Kvekveskiri (Jasarevics, a szünetben) – Szepessy (Zsivóczky N., 73.), Szabó B. Megbízott edző: Hódi Mihály

Békéscsaba: Póser – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Király P., Bagi, Borbély, Berki P. (Balogh M., 84.) – Szilágyi P. (Tölgyesi, 73.), Kertész (Balázs R., 90.). Edző: Zoran Szpisljak

Pénteken játszották

Vasas FC – Zalaegerszegi TE FC 2-0 (1-0)

Illovszky-stadion, 600 néző. Játékvezető: Szőts

Vasas: Hermány – Preklet, Tamás L., Grúz, Görgényi – Ferenczi I., Gál M., Berecz, Lázok (Vida, 90.) – Remili, Nagy D. (Menyhárt, 80.). Edző: Szanyó Károly

ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Fodor M., Farkas N. – Kovács Gy., Bíró, Simonfalvi, Babati – Grbics (Szöllősi F., 10.; Bailo, 65.), Károly B. Edző: Lőrincz Emil

Gólszerző: Ferenczi I. (45+1., 77. – a másodikat tizenegyesből)