A 94. percben sötétedett a Győrnek

A Csákvár a 94. percben, Sötét Dávid révén egyenlített az ETO II otthonában, az NB II 23. fordulójában.

Az élvonalban listavezető első keret több tagjával (Stanisics, Farkas II Balázs, Nicorec, Kvilitaia) megerősített győri tartalékcsapat a fiatal Kalmár Zsolt révén rögtön a középkezdés után vezetést szerzett a Csákvár ellen. A 35. percben jött az egyenlítés, Imrik László lőtt a hosszú felső sarokba egy oldalszabadrúgást. Az 54. percben Farkas Balázs cselezte be magát középre, és nyolc méterről kilőtte a hosszú alsót (2-1).

Hat perccel később megfogyatkoztak a hazaiak: Kálmán Attila alattomosan szabálytalankodott Bondarenkóval szemben, begyűjtötte második sárga lapját, így a játékvezető kiállította. Az emberhátrányba kerülő győriek öt perccel később növelték előnyüket: Kvilitaia lőtte ki 25 méterről a jobb alsó sarkot (3-1). A 73. percben kezdődött a csákvári feltámadás: Molnár Csaba cselezte be magát középre, és laposan kilőtte a hosszú alsót, majd a 94. percben Imrik szabadrúgását Sötét Dávid fejelte a győri kapuba (3-3).

Nyugaton sovány győzelmet aratott a Zalaegerszeg, de ezért is ugyanúgy három pontot adnak… A veretlen listavezető Puskás Akadémia továbbra is remekel, ezúttal Szigetszentmiklóson győzött Szakály Dénes két góljával. Az edzőváltáson átesett Tatabánya hiába vezetett 2-0-ra a Haladás II ellen, a szombathelyi fiatalok végül 3-2-re győztek.

Keleten megszakadt a Békéscsaba rossz sorozata, a viharsarkiak Kazincbarcikán győztek. A DVSC-DEAC csapatában Dombi Tibor is pályára lépett, hiszen vasárnap nem utazik el az első kerettel Szombathelyre. Csapata 3-2-re kikapott a Ferencváros II-től. Újabb rangadót nyert a Szeged, amely Gálhidi György edző korábbi együttesét, a Nyíregyházát verte Jovánczai Zoltán góljával. A Mezőkövesd orosházi vendégjátéka öt gólt, két kiállítást, egy duplát és egy mesterhármast hozott. Mivel Véber György borsodi csapata idegenben nyert, ismét a vasárnap pályára lépő Vasason a sor…

NB II, 23. forduló

Keleti-csoport

Kazincbarcikai BSC FC – Békéscsabai Előre 1912 SE 1-2 (1-1)

Gólszerzők: Casado (24.), illetve Leucuta (7.), Randelovics (81.)

Kiállítva: Hadar (85.)

Tudósítás ide kattintva!

Szeged 2011 – Nyíregyháza Spartacus 1-0 (0-0)

Gólszerző: Jovánczai (73.)

Orosháza FC – Mezőkövesd-Zsóry 2-3 (2-1)

Gólszerzők: Tóth D. (8., 13.), Hamar Á. (11., 48., 65.)

Kiállítva: Varga R. (47.), illetve Kemény (86.)

DVSC-DEAC – Ferencvárosi TC II 2-3 (1-1)

Gólszerzők: Angyal N. (15.), Bereczki (54.), illetve Nehéz (32., 88.), Vass M. (75.)

Vasárnap

17 óra: Újpest FC B – Vasas FC

17 óra: Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Szolnoki MÁV FC

17 óra: Bp. Honvéd-MFA – Restart-Ceglédi VSE

A Dunakanyar-Vác kizárása miatt a Putnok VSE szabadnapos.

Nyugati-csoport

Zalaegerszegi TE FC – BKV Előre SC 1-0 (1-0)

Gólszerzők: Seye (24.)

FC Tatabánya – Szombathelyi Haladás II 2-3 (2-1)

Gólszerzők: Kovács I. (24.), Ferkó Cs. (27.), illetve Simon A. (40.), Angyal Zs. (53.), Hanzl (83.)

Győri ETO FC II – Aqvital-Publo Csákvári TK 3-3 (1-1)

Gólszerzők: Kalmár (1.), Farkas II B. (57.), Kvilitaia (67.), illetve Imrik (37.), Molnár Cs. (76.), Sötét (94.)

Kiállítva: Kálmán A. (60.)

FC Ajka – SVSE-GYSEV-Goldschmidt 0-0

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Puskás Akadémia 1-2 (1-1)

Gólszerzők: Deutsch B. (39.), illetve Szakály D. (27., 57.)

Gyirmót FC – Bajai LSE 1-0 (1-0)

Gólszerző: Magasföldi (31.)