nb2

Tovább robog a Mezőkövesd

NB II: a Békéscsaba kiütéses, 5-0-s vereséget szenvedett Mezőkövesden, ezer néző előtt.

A hazaiaknak és a Békéscsabának is volt gólszerzési lehetősége, de a rettentően mély és csúszós talaj megtréfálta a lilákat. Egy hiba után szerzett előnyt a Mezőkövesd, a 15. percben egy lapos beadás után Lengyel Dániel lyukat rúgott, a labda Bognár István elé került, aki megigazította, majd 17 méterről, középről kilőtte a jobb alsó sarkot – tudósít a beol.hu.

Ezután a vendégeknek lépniük kellett, és volt is esélyük az egyenlítésre, de kimaradtak a helyzetek, rendre rosszul sikerültek a befejezések. A hazaiak büntettek, a 25. percben Bognár ugratta ki Menougongot, aki lövésre szánta el magát, és tíz méterről talált a hálóba (2-0). Ettől láthatóan megtört az addigi lendület a liláknál, és a hazaiak akár még tovább növelhették volna az előnyüket a szünetig.

A második felvonásban mindkét oldalon adódtak ziccerek, de egy ideig nem született újabb gól. Aztán ismét begyújtották a rakétákat a borsodiak: a 69. percben jobboldali beadás után Hamar Ádám fejelhetett tisztán, és nem is hibázott (3-0). A 72. percben a békéscsabai Varga Norbert megkapta második sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította. A 83. percben Bognár és Kemény ugrott ki a leshatáron, a védők nem érték utol őket, Bognár önzetlen volt, nyolc méterre a kaputól Keményhez passzolt, aki a hálóba lőtt. A kilencvenedik percben egy szöglet utáni ellentámadás során Scsekics kapus óriásit védett, de éppen Menougong elé pattant a labda, aki belőtte a Mezőkövesd ötödik gólját!.

Mivel a Vasas 1-0-ra győzött a Ferencváros II ellen, Csepelen, egy ponttal továbbra is az angyalföldiek vezetik a keleti tabellát. Nyugaton többgólos sikert aratott a Zalaegerszeg, a Sopron, a Csákvár és a Gyirmót, a listavezető Puskás Akadémia viszont nem tudott nyerni a Haladás II ellen. A Szigetszentmiklós a 15. perctől emberhátrányban játszott a Tatabánya ellen, mégis 1-0-ra győzött.

NB II, 18. forduló

Keleti-csoport

DVSC-DEAC – Újpest FC B 1-2 (1-2)

Gólszerzők: Angyal (32.), illetve Remili (10.), Dombai (36.)

Putnok VSE – Szeged 2011 1-1 (0-1)

Gólszerzők: Monyók (53.), illetve Tóth I. (32.)

Kiállítva: Markovics (53.)

Ferencvárosi TC II – Vasas FC 0-1 (0-1)

Gólszerző: Batik (öngól 35.)

A mérkőzést Csepelen rendezték.

Mezőkövesd-Zsóry – Békéscsabai Előre 1912 SE 5-0 (2-0)

Gólszerzők: Bognár I. (15.), Menougong (26., 90.), Hamar Á. (69.), Kemény (83.)

Kiállítva: Varga N. (72.)

Kedden játszották

Bp. Honvéd-MFA – Orosháza FC 1-1

Restart-Ceglédi VSE – Kazincbarcikai BSC FC 1-1

Szolnoki MÁV FC – Nyíregyháza Spartacus 3-1

A Vác kizárása miatt a Balmazújváros szabadnapos.

Nyugati-csoport

SVSE-GYSEV-Goldschmidt – Kozármisleny SE 4-0 (0-0)

Gólszerzők: Fazekas N. (60.), Baranyai (71.), Horváth A. (84.), Laczkovich (87.)

Kiállítva: Fellai (49.)

Zalaegerszegi TE FC – FC Ajka 3-0 (1-0)

Gólszerzők: Nánási (43.), D. Pavicsevics (84., 89.)

Veszprém FC – Gyirmót FC 0-4 (0-3)

Gólszerzők: Magasföldi (14.), Tóth N. (30.), Illés Gy. (45., 91.)

Kaposvári Rákóczi II – Győri ETO II 2-4 (0-2)

Gólszerzők: Haruna (52.), Horváth Á. (90.), illetve Yassine (5.), Németh L. (21., 68., 74.)

Kiállítva: Kiss A. (83.)

Bajai LSE – Aqvital-Publo Csákvári TK 0-4 (0-1)

Gólszerzők: Imrik (27., 72.), Bondarenko (51., 59.)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – FC Tatabánya 1-0 (0-0)

Gólszerző: Besztercei (52.)

Kiállítva: Jakovljevics (15.)

BKV Előre – MVM Paks II 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Folmer (6.), Berki P. (83.), illetve Eisenberger (66.)