Békéscsabai siker a kis Fradi ellen

A Békéscsaba két hajrágólnak köszönhetően 3-1-re nyert az FTC II otthonában, az NB II második fordulójában.

NB II, Keleti-csoport, 2. forduló
Ferencvárosi TC II – Békéscsaba 1912 Frühwald Előre SE 1-3 (1-0)
Albert-stadion, néző. Játékvezető: Karakó
FTC II: Hermány – Tóth A., Vattai, Batik, Birtalan – Vass M., Busai (Peszmeg, 66.) – Menyhárt (Rigó, 50.), Nyilasi B. (Nehéz, 86.), Papp M. – Varga B. Edző: Lipcsei Péter
Békéscsaba: Máthé – Kiss Z., Balogh M., Botis, Juhász Gy. – Balázs J. (Randelovics, 74.), Makra, Nadaban (Pozsár, 61.), Majoros (Raducu, 86.) – Obot, Leucuta. Edző: Dajka László
Gólszerzők: Papp (4.), illetve Leucuta (47.), Randelovics (83., 86.)
Kiállítva: Hermány (48.)

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

A fővárosi fiatalok remekül kezdték a találkozót, Papp Máté hálószaggató góljával már hetedik percben megszerezték a vezetést (1-0). A folytatásban főként a békéscsabaiak kerültek helyzetbe – Vass Máté a 26. percben a gólvonalról mentett –, de a ferencvárosiak stabil tartásuknak köszönhetően a szünetig megőrizték egygólos előnyüket.

A fordulást követően a vendégek szinte azonnal büntetőhöz jutottak, amit értékesítettek is (1-1). Az egyenlítő találatot követően a játékvezető Hermány Bence kapust kakaskodás miatt kiállította. A hazaiak nagy erőkkel harcoltak, de a csabaiak az utolsó tíz percre bedarálták a fiatalokat. Az első fordulót darázscsípés miatt kihagyó, ezúttal csereként beálló Alekszandar Randelovics a 82. percben lábbal, kisvártatva pedig fejjel volt eredményes, így a találkozó 3-1-es vendéggyőzelemmel ért véget.