Csak szépíteni tudott a kiütésen az Újpest

A Ferencváros 4-1-re győzött örök riválisa ellen; otthon kapott ki a Paks és a Győri ETO is.

Az új ferencvárosi stadion új gyepszőnyege mostanság egyébként is olyan, mintha a meccsmentes napokon harckocsi-gyakorlótérként funkcionálna, a szombati mérkőzés és a heves esőzés hatására még tovább romlott az állapota, ezért minőségi futballra alkalmatlan volt.

A hatodik percben Csukics lőtt mellé, a túloldalon Sztaniszavljevics pedig fölé. A 12. percben Holman kiváló, lapos beadása után Busai Attila higgadtan a hálóba lőtt (1-0). Négy perccel később Csukics kísérletét vetődve védte Dmitrovics. A 21. percben egy újabb újpesti labdaeladás és Csukics passza után megint Busai került helyzetbe, és most sem hibázott (2-0).

A 27. percben máris összejöhetett volna Busai számára a mesterhármas, Batik átadásával újra nagy helyzetben lépett ki, de a vendégek hálóőre hárítani tudott, röpke két perc elteltével azonban már nem volt kecmec, Csilus Ádám passzát követően Busai jóvoltából megszületett a harmadik Fradi-gól. A 34. percben Holman Dávid megtörte Busai remek sorozatát, és Ugrai Roland pontos passzát a hálóba továbbította (4-0).

A szünet után jégkorongmeccsre emlékeztető bunyó alakult ki a játékosok között. Az újpestiek cserecsatára, Kim Ojo kétszer is megütötte Batik Bence arcát, ennek ellenére csak sárga lapot kapott, majd Bardhi szabadrúgása a keresztlécen csattant. A 73. percben Ugrai került nagy helyzetbe, elvitte a kapus mellett a labdát, de éles szögből az oldalhálóba lőtt. A 83. percben egy újpesti szöglet után Sztaniszavljevics éles szögből a hálóba fejelt (4-1).

Szépíteni tehát tudott az Újpest, ennek ellenére alighanem már az első félidőben eldőlt a párharc.

Edzői értékelések

Thomas Doll, FTC: – Gratulálok a fiúknak, remek munkát végeztek ma a pályán. Nem csak azért, mert négy gólt tudtunk lőni az első félidőben, hanem öröm volt nézni a pálya széléről a módját, ahogy játszottunk. Csodálkoztam, hogy Csilus Ádám kilencven percet kibírt, mert két izomszakadása volt egymás után. Azt hiszem, ez a második mérkőzése volt, úgyhogy valóban nagyon jó munkát végzett, de a belsővédők is segítettek neki.

Nebojsa Vignjevics, Újpest: – Ha tudtam volna, hogy mi volt a gond az első félidőben, találtam volna rá megoldást. A Ferencváros igen motivált volt a mai Ligakupa-mérkőzésen. Tőlünk sok játékos még nem vett részt ilyen meccsen. Elképzelhető, hogy nálunk a motiváció probléma volt. Megpróbáljuk megtalálni a megoldást.

Korábban írtuk:

A Paks és az MTK is tartalékos összeállításban lépett pályára a Ligakupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, a paksi stadion műfüves pályáján. Nagyon úgy tűnik, hogy a fővárosiak második sora komolyabb minőséget képvisel, hiszen fél óra alatt eldöntötték a párharcot. A meccset egy potyagól nyitotta: a hazaiak csapatkapitánya, Kovács Gábor hazafejelte a labdát Máté Rolandnak, de a kapus nem figyelt eléggé, és a szemfüles Hajdú Ádám a kapuba passzolt. A 62. percben becserélt Ikonomu gyorsan összeszedett két sárga lapot, úgyhogy a meccs hajráját emberhátrányban töltötte az MTK, de az eredmény nem változott (0-3).

Dunaújvárosban megkezdődtek a Videoton-napok, a két csapat ugyanis egy héten belül háromszor is megmérkőzik egymással. A DPASE furcsa góllal szerzett vezetést Dodlek révén, ugyanis a lövés eredetileg – minden bizonnyal – beadásnak indult, de lecsúszott, és Horváth Tamás számára védhetetlennek bizonyult. A szünet előtt a máltai Rowen Muscat megszerezte a labdát a vendégek kapusától, és a hálóba lőtt, tehát a szünetben kettővel vezettek az újvárosiak… A fehérváriak a 84. percben szépítettek Feczesin tizenegyesével, egyenlíteni azonban nem tudtak.

A békéscsabai meccset is műfüvön rendezték, és bár így fokozottabb volt a sérülésveszély, a vendég Nyíregyháza vezetőedzője erős kezdőcsapatot küldött pályára. Ez a játék képén és az eredményen is meglátszott, hiszen előbb Pekár László, majd egy szöglet után Bajzát Péter volt eredményes az NB II második helyén álló hazaiak ellen. Folyamatosan esett az eső az első félidőben, ez nagyban nehezítette a játékosok dolgát. A második felvonást jobban, harcosabban kezdték a csabaiak, ennek köszönhetően szépítettek, és a lefújás előtt tizenegyesből egyenlítettek (2-2).

Győrben a meccs huszadik percében lecserélték Priskin Tamást, de a vezetést a második félidőben éppen a helyére beküldött fiatal Mayer Milán szerezte meg a Szigetszentmiklós ellen. Szepessy kisvártatva egyenlített, sőt Bonifert jóvoltából már az NB II-es együttesnél volt az előny, amit az SzTK megtartott a lefújásig (1-2), tehát Vasile Miriuta továbbra is nyeretlen a győriek élén… Meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat, amely jobban használta ki a helyzeteit, lelkesen játszott, és a mezőnyben sem voltak rosszabb, mint riválisa.

Az NB I-ben kiesőhelyen álló Pécs és Haladás nem hazudtolta meg magát, hiszen gól nélküli mérkőzést játszott egymással.

Ligakupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések

Ferencvárosi TC – Újpest FC 4-1 (4-0)

Groupama Aréna, 600 néző. Játékvezető: Pintér Cs.

FTC: Jova – Bosnjak, Batik, Mateos (Valencsik, 62.), Bönig (Nagy Dominik, a szünetben) – Csukics (Haris, 74.), Gyömbér (Kukuruzovics, 66.) – Csilus Á., Busai (Popov, 76.), Holman – Ugrai. Edző: Thomas Doll

Újpest: Dmitrovics – Nego, Litauszki, Cvejba (Heris, a szünetben), Forró – Nagy G. (Koszovics, 67.), Vasziljevics (Balogh B., a szünetben), Sztaniszavljevics, Simon K. (Rojo, a szünetben), Bardhi – M’Boma (Ojo, a szünetben). Edző: Nebojsa Vignjevics

Gólszerzők: Busai (12., 21., 29.), Holman (34.), illetve Sztaniszavljevics (83.)

Pécsi MFC-Matias – Szombathelyi Haladás 0-0

Pécs, 100 néző. Játékvezető: Vad II

PMFC: Helesfay – Molnár S., Lantos, Horvát G., Mohl – Manjrekar (Uzoma, a szünetben) – Frank (Kővári, a szünetben), Wittrédi (Turi, 63.), Pejakovics, Heffler N. (Pókos, 84.) – Pölöskey (Márkvárt P., 70.). Edző: Robert Jarni

Haladás: Gyürü – Zsirai (Czingráber, a szünetben), Jagodics M., Devecseri, Füredi – Gyurján B. (Marsai, 87.), Jefremov, Németh M. (Jancsó, a szünetben), Nagy O. (Rácz F., 64.) – Városi (Török, 67.), Zamostny. Edző: Szentes Lázár

MVM Paks – MTK 0-3 (0-3)

Paks, 200 nétő. Játékvezető: Solymosi

Paks: Máté R. – Bagó, Kovács G. (Ruff, 61.), Vági (Rácz Zs., a szünetben), Hanol – Szekszárdi – Késmárki (Orosz J., 61.), Kesztyűs B. (Nagy Á., 72.) – Hahn, Simon A. (Kiss Sz., 72.), Bor D. Edző: Csertői Aurél

MTK: Groppioni – Nagy T., Talabér, Poór (Kálnoki Kis, a szünetben), Deutsch B. – Thiam (Szántó, a szünetben), Halmai (Schrammel, a szünetben), Hajdú Á. – Sergio, Hrepka (Ikonomu, 62.), Bese (Gera D., a szünetben). Edző: Garami József

Gólszerzők: Hajdú Á. (7., 18.), Hrepka (28.)

Kiállítva: Ikonomu (73.)

Győri ETO FC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-2 (0-0)

Győr, játékvezető: Szabó Zs.

Győr: Kamenar – Wolfe, Lang, Nagy Á., Völgyi (Sztanisics, 78.) – Trajkovics, Illés D., Bénes – Martínez, Stieber A. (Vankó, 70.) – Priskin (Mayer, 20.). Edző: Vasile Miriuta

SzTK: Sánta – Tóth F., Pollák, Barna Zs., Vágó L. – Hevesi-Tóth, Kollega (Jasarevics, 82.), Benkő-Biró, Bonifert – Szepessy (Szabó B., 92.), Fekete Á. (Mészáros L., 88.). Edző: Székely Tibor

Gólszerzők: Mayer (60.), illetve Szepessy (65.), Bonifert (72.)

Békéscsaba 1912 Előre – Nyíregyháza Spartacus 2-2 (0-2)

Békéscsaba, játékvezető: Radványi

Békéscsaba: Póser – Bényei, Koszó, Tölgyesi, Borbély (Balogh Miklós, 51.), Juhász Gy. – Bagi, Birtalan (Balázs R., 75.), Balogh Milán (Lőrinczy, a szünetben), Viczián (Kertész, a szünetben) – Szilágyi P. (Vólent, 90.). Edző: Zoran Szpisljak

Nyíregyháza: Hrabina – Szokol (Nagy Z., a szünetben), Rubus, Gengeliczki, Törtei – Sándor I., Abdouraman – Koller (Vámos, 84.), Kosztics (Pákolicz, 65.), Pekár (Jánvári, a szünetben) – Bajzát (Baglyos, 87.). Edző: Mátyus János

Gólszerzők: Szilágyi (59.), Balázs R. (tizenegyesből 84.), illetve Pekár (22.), Bajzát (28.)

Dunaújváros PASE – Videoton FC 2-1 (2-0)

Dunaújváros, játékvezető: Németh Á.

DPASE: Dániel Cs. – Gavrics, Szauter (Villám, a szünetben), Szalai T., Thiago (Lázár Zs., 67.) – Godslove (Pascua, 74.), Dodlek, Muscat, Hangya – Perics (Jakab D., 87.), Sóron (Orosz M., 54.). Edző: Dobos Barna

Videoton: Horváth T. – Brachi, Caneira, Csakla (Kovács I., 61.), Heffler T. (Fejes A., a szünetben) – Simon Á., Trebotics (Sándor Gy., 81.) – Pajac, Kleinheisler (Álvarez, 67.), Oliveira – Feczesin. Edző: Joan Carrillo Milan

Gólszerzők: Dodlek (23.), Muscat (44.), illetve Feczesin (tizenegyesből 84.)