A címvédő Újpest az Ajka otthonában túlórázott, nyolc között a Kisvárda, a Szolnok, a Gyirmót és a Csákvár.

Ők jutottak a legjobb nyolc közé:
NB I: Ferencváros, Pécs, Újpest, Videoton
NB II: Gyirmót, Csákvár, Szolnok
NB III: Kisvárda

A hétköznap kora délutáni időpont és a nagy hideg ellenére is nagyon jó kupahangulat és népes nézősereg fogadta az Újpest vendégjátékát Ajkán. Nagyon jó iramban kezdődött a találkozó, főleg az első húsz perc volt kiemelkedő. Először Vasziljevics került ziccerbe, majd a másik oldalon Szabó Zsolt lehetőségénél Dmitrovics kapusnak kellett hárítania. Folytatódott a lüktető játék, Simon Krisztián került helyzetbe a lilák részéről, míg a másik oldalon Varga Gábor kapott jó labdát, de mindketten célt tévesztettek. Az első félidő igazán változatos játékot hozott, örülhettek, akik kilátogattak a mérkőzésre. A félidő hajrára a másodosztályú csapaté volt, amely sorra vezette a támadásokat, és Mihalecz Péter az egyik akció végén a kapufát találta telibe. Az első játékrészben inkább az Ajka állt közelebb a gólszerzéshez, mégsem született találat.

A második félidőre úgy ment ki az Újpest, hogy hamar eldönti a továbbjutást. Az első öt percben teljesen beszorították az Ajkát, és az egyik szöglet után két védő szorításában Sztaniszavljevics a jobb felső sarokba fejelt (0-1). Ez elvette az ajkaiak kedvét, de a meccs hajrájában mindent egy lapra feltéve támadni kezdtek. Ennek a 92. percben lett meg az eredménye: egy szögletnél Jánosa kapus is előre ment fejelni, éppen rá játszották ki a figurát, a ráfejelt labdát menteni tudták a védők, de a labda Asztalos elé került, aki 16 méterről a bal felső sarokba tekert úgy, hogy a labda a kapufáról pattant a hálóba (1-1). Jöhetett a ráadás.

A hosszabbításra teljesen elkészült erejével az Újpest. Ekkor az Ajka irányított, és Dmitrovicsnak kétszer is védenie kellett ziccerben. Egy kiugratást követően a tizenhatos előtt egy újpesti védő volt szabálytalan, de megúszta egy sárga lappal, a szabadrúgást pedig Gunther fölé rúgta. Az utolsó perc aztán az Újpestté volt, Simon háromszor is kapura lőhetett, kétszer Jánosa, egyszer a kapufa mentett. A tizenegyes-rúgások második körében Sowunmi jobb alsó sarokba tartó gurítását az újpesti kapus kiütötte, és ez döntőnek bizonyult, hiszen mindenki más értékesített a lövését, így az Újpest 5-3-mal továbblépett a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő

Bp. Honvéd – Ferencvárosi TC 0-0 (tizenegyesekkel 1-3)

Bozsik-stadion, 500 néző. Játékvezető: Solymosi

Honvéd: Kemenes – Ikenne-King (Kapacina, 91.), Alcibiade, Ignjatovics, Baráth – Hidi, Nagy G., Godoy (Portilla, 83.), Job (Bobál G., 60.) – Youla, Prosser. Edző: Csábi József

FTC: Dibusz – Nalepa, Pavlovics, Mateos, Dilaver – Gyömbér (Busai, a szünetben), Csukics – Somalia, Gera, Lauth (Böde, 91.) – Ugrai (Nagy Dominik, 60.). Edző: Thomas Doll

Gyirmót FC – Győri ETO FC 2-0 (1-0)

Gyirmót, játékvezető: Pintér Cs.

Gyirmót: Deli – Hajba, Balog Z., Lázár P., Présinger – Paku, Papp K. – Kákonyi, Madarász (Magasföldi, 84.), Cseri (Beliczky, 80.)– Andorka (Oross, 69.). Edző: Sisa Tibor

ETO: Kocics – Svec (Trajkovics, 23.), Lang, Lipták, Völgyi – Windecker, Kamber – Rudolf G., Pátkai, Strestík (Kvilitaia, 56.) – Priskin (Andrics, 78.). Edző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Madarász (35.), Beliczky (89.)

Aqvital FC Csákvár – Békéscsaba 1912 Előre FC 2-1 (0-1)

Csákvár, 200 néző. Játékvezető: Szilasi

Csákvár: Szabó B. – Ambrus, Dulló, Hajdú S., Wild – Kocsis G. – Domján (Molnár T., 55.), Bakos, Mihály D. (Molnár Cs., 78.) – Nyilasi B. (Barcsay, a szünetben), Gajdos Zs. Edző: Toldi Gábor

Békéscsaba: Póser – Bényei, Balog Zs., Koszó, Juhász Gy. – Bagi, Birtalan (Balázs R., 65.), Borbély (Vólent, 80.), Berki P. (Lőrinczy, 76.), Szilágyi P., Kertész. Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Gajdos Zs. (59.), Molnár T. (73.), illetve Birtalan (45.)

Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC – MTK 2-1 (0-1)

Szolnok, játékvezető: Berger

Szolnok: Pokorni – Vári, Papucsek, Mile, Fritz – Kenderes, Lengyel B. – Bohner (B. Tóth, 55.), Nagy I., Rokszin – Zsolnai (Mundi, a szünetben). Edző: Kis Károly

MTK: Groppioni – Poór, Vukmir, Kelemen, Hidvégi – Pölöskei Zs., Hajdú Á. – Horváth Zs. (Cseke, 78.), Kanta J., Hrepka – Torghelle (Sergio, 62.). Edző: Garami József

Gólszerzők: Nagy I. (tizenegyesből 64.), Rokszin (72.), illetve Pölöskei Zs. (28.)

Pécsi MFC-Matias – Debreceni VSC-TEVA 1-0 (0-0)

Pécs, 250 néző. Játékvezető: Bognár T.

Pécs: Polekszics – Nagy J., Romics, Balogh B., Mohl – Horváth A., Csausics (Manjrekar, 67.) – Wittrédi (Kővári, 92.), Márkvárt, Szatmári – Pölöskey (Fröhlich, 58.). Megbízott edző: Kulcsár Árpád

DVSC: Novakovics – Lázár P., Morozov, Brkovics, Vadnai – Jovanovics, Zsidai, Szakály P. (Boualda, 84.), Mihelic (Seydi, 68.) – Kulcsár T., Tisza T. (Bódi, 68.). Edző: Kondás Elemér

Gólszerző: Romics (64.)

FC Ajka – Újpest FC 1-1 (0-0, 1-1, 1-1, tizenegyesekkel 3-5)

Ajka, 500 néző. Játékvezető: Szabó Zs.

Ajka: Jánosa – Asztalos, Pákai, Mogyorósi – Csordás, Köles – Németh L. (Horváth V., a szünetben), Varga G., Major, Szabó Zs. (Gunther, 71.) – Mihalecz (Sowunmi, 66.). Edző: Zoran Kuntics

Újpest: Dmitrovics – Vadász, Cvejba, Litauszki, Rojo (Forró, a szünetben) – Nagy G., Koszovics (Balogh B., a szünetben) – Sztaniszavljevics, Bardhi (Nego, 84.), Simon K. – Vasziljevics. Edző: Nebojsa Vignjevics

Gólszerzők: Asztalos (92.), illetve Sztaniszavljevics (52.)

Kisvárda-Master Good FC – Vác FC 4-0 (0-0)

Kisvárda, 600 néző. Játékvezető: Nagy R.

Kisvárda: Szécsi G. – Hegedűs T., Kardos, Molnár R., Minczér – Kornutyak, Erős G. (Mikuljak, 79.), Fodor A., Miskolczi (Nagy R., 61.) – Bouard, Milovac (Brankovics, 77.). Edző: Kocsis János

Vác: Palásthy D. – Milkó, Tányéros, Benkó, Farkas P. – Zsolnai, Pölöskei (Kovács G., 68.), Tóth G., Fábri – Gulyás G. (Németh G., 82.), Pallagi (Rása G., 57.). Edző: Csank János

Gólszerzők: Milovac (46., 76.), Hegedűs T. (tizenegyesből 72.), Bouard (87.)

Kiállítva: Tányéros (70.)