Tovább süllyed a Paks

Halmosi Péter szép góljával a Haladás 1-0-ra nyert idegenben az élvonal 13. fordulójában.

OTP Bank Liga, 13. forduló
MVM Paks – Szombathelyi Haladás 0-1 (0-0)
Paks, 500 néző. Játékvezető: Kassai
Paks: Csernyánszki – Bori, Éger, Horváth G., Szabó J. – Windecker – Könyves (Délczeg, 71.), Kiss T. (Hullám, 71.), Bartha, Nagy O. (Heffler T., 79.) – Simon A. Megbízott edző: Szamosi Tamás
Haladás: Rózsa – Schimmer (Iszlai, 58.), Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Simon Á., Fehér Z. – Nagy G., Németh M. (Gyurján, 52.), Halmosi (Szakály A., 85.) – Radó. Edző: Artner Tamás
Gólszerző: Halmosi (77.)
Kiállítva: Windecker (75.)

A hatodik percben Könyves Norbert lövését blokkolták, majd Bartha újból középre tette a labdát, de Simon Attila próbálkozását Rózsa Dániel megfogta. Négy perccel később Bartha lövését a szombathelyi kapus bravúrral szögletre tolta. A 12. percben Nagy Olivér kísérletét is védte Rózsa, a másik oldalon Halmosi Péter találta el a kapufát 12 méterről. A 18. percben Németh Márió és Kiss Tamás ütközött a tizenhatoson belül, de Kassai Viktor nem adott büntetőt a Paksnak. A 27. percben Szabó János mellel haza akarta passzolni a labdát, de az érkező Németh Márió majdnem lecsapott rá. De csak majdnem. Az eseménydúsan, lendületesen, egy szóval ígéretesen kezdődő első félidő ezután teljes unalomba és színvonaltalanságba süllyedt.

A második felvonás hasonlóan kezdődött, mint ahogy az első véget ért. Egészen a 75. percig nem történt semmi említésre méltó – csak sok szabálytalanság, pontatlanság és mezőnybirkózás –, akkor viszont felpörögtek az események. Előbb a második sárga után villant a piros lap Windecker Józsefnek, tehát a Paks emberhátrányba került, majd Hullám Attila lövését Rózsa Dániel szögletre tolta. A 77. percben Halmosi kapott labdát, a tizenhatoson belül két higgadt, szép cselt is megcsinált, majd a hálóba gurított (0-1).

A paksiak megszakítás nélkül hat mérkőzés óta nyeretlenek a bajnokságban, és közben a Magyar Kupából is kiestek. Haraszti Zsolt ügyvezető a Rangadó.hu érdeklődésére elmondta, hogy a játékosokra pénzbüntetést is kiszabtak. A mostani teljesítményükön nem látszott, hogy hatott volna rájuk…

– Nem első osztályba való játék az, ahol kilencven perc alatt mindössze egyetlen futballra emlékeztető jelenet zajlik a pályán – kezdte értékelését a Rangadó.hu állandó szakértője, Szanyó Károly, az Újpest egykori olimpikon csatára. – Annyi volt a pozitívum, hogy abból viszont gól lett, Halmosi Péter nagyon szép egyéni teljesítménye után. Fogpiszkálóval kellett kitámasztanom a szemhéjaimat, hogy kibírjam ébren… Nincs meleg, de hideg sem, szóval az időjárásra nem lehet fogni, hogy elemi, ötméteres passzok mentek három méterre az ember elé, mögé. A Haladás megérdemelte a három pontot, mert amelyik csapat jobban erőlteti a támadójátékot, és veszélyesebb a kapura, az megérdemli a sikert. A paksiak enerváltak voltak, nem pörögtek, nem volt dinamika a játékukban.