Az évek, meg a rutin…

Az élvonal 13. fordulója a gólok, a nézők és a büntetőlapok tekintetében is átlagos volt.

Egy-egy csapatnál azonban akadtak kiugró értékek – írja a HLSZ honlapja. Az elmúlt évek legnagyobb meglepetése volt a Debrecen–Paks (0-1) mérkőzés eredménye, a fogadóirodák átlagosan 8,96-os osztalékot fizettek a vendégsikerre. A győztes paksiak játékpercekre bontott átlagos életkora 30,24 év volt, ami éves rekord az idei pontvadászatban.

A Kaposváron győztes Videoton együttesében alig volt magyar játékos, a 19,6%-os részarányuk negatív bajnoki rekord. Az abszolút rekordot a Győr tartja 18,2%-kal, az egy évvel ezelőtti Debrecen–ETO bajnoki kapcsán.

Érdekesség, hogy félidei hazai vezetés után még egyszer sem sikerült vendégcsapatnak megnyernie a mérkőzést. Eddig 32-szer álltak jobban a hazaiak a szünetben, ezek közül 25 hazai győzelemmel, hét pedig döntetlennel végződött.