Nyolcezer honfitársunk üvöltözte Bécsben: „Mexikó, Mexikó!”, amikor a 3-0-ra győztes válogatott kijutott mindmáig utolsó világbajnokságára. Az első és a harmadik gól – Kiprich Józsefé és Détári Lajosé – a magyar futball legragyogóbb napjait idézte.
Elég egyértelmű a helyzet a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának utolsó fordulója előtt, ugyanis a norvég-francia mérkőzés a csoportelsőségről, a szenegáli-iraki pedig a harmadik helyről és az esetleges továbbjutásról dönt.