Pálfordulás egy hét alatt: Újpesten hetet kapott, most legyőzte a Fradit a Diósgyőr

Vajda János / MTI
Gera Dániel szerezte a Diósgyőr első gólját
A Diósgyőr 2-0-ra legyőzte otthon a bajnok Ferencvárost a labdarúgó NB I 32. fordulójában. A fővárosi csapat idén először kapott ki a bajnokságban.

Felforgatott összeállításban kezdett a Magyar Kupa-döntő előtt álló Ferencváros, több fiatal, illetve korábban kevesebb szerephez jutó játékos került a csapatba, amely így nem tudta nagy nyomás alá helyezni a DVTK-t.

A hazaiakat – akiknél ugyancsak több helyen történt változás az előző hetihez képest – ezúttal nem támogatták az ultrák, akik az Újpest otthonában múlt szombaton elszenvedett 7-0-s vereség miatt távol maradtak, írta az MTI.

Ferencvárosi labdabirtoklási fölénnyel, többnyire mezőnyjátékkal, komoly helyzetek nélkül telt el bő fél óra, a hajrában viszont mindkét csapatnak volt esélye a gólszerzésre, de egyik fél sem tudott élni a lehetőségével.

Lüktető volt a játék a második félidőben, mindkét csapat be tudta szorítani egyes időszakokban ellenfelét a kapuja elé. Negyedórával a vége előtt furcsa góllal szerzett vezetést a Diósgyőr: Zachariassen próbált meg felszabadítani, rárúgta saját csapattársára, Tóth Alexre a labdát, róla pedig Gera felé szállt, aki közelről a kapuba fejelte (1-0).

Nagy iramot diktálva próbált meg egyenlíteni az FTC, de a DVTK sem mondott le a támadásokról, és a végén Szabó Levente fejesével növelte előnyét és múlt heti súlyos veresége után begyűjtötte a három pontot (2-0)

NB I, 32. forduló

Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TE 2-0 (0-0)
Miskolc, DVTK Stadion, 6634 néző
v.: Andó-Szabó
Diósgyőr: Ogyincov – Gera D. (Ferencsik, 82.), Lund, Szatmári, Stephen – Klimovics, Vallejo, Holdampf (Bényei, 19.) – Pernambuco, Szabó L., Jurek (Bokros, 67.)
Ferencváros: Varga Á. – Makreckis, Aaneba, S. Mmaee, Pászka (Civic, 63.) – Stj. Loncar, Ben Romdhane (Katona B., a szünetben), Tóth A. (Kehinde, 82.) – Szevikjan (Zachariassen, 62.), Kodro, Lisztes (Marquinhos, 62.)
gól: Gera D. (76.), Szabó (88.)
sárga lap: Gera D. (16.), Lund (57.), illetve Tóth A. (48.)

Zalaegerszegi TE – Paksi FC 1-1 (1-1)

MTK Budapest – Puskás Akadémia 1-3 (1-3)