Húsz perc alatt elintézte az MTK-t a Puskás Akadémia

Illyés Tibor / MTI
Nissilä duplázott az MTK ellen
Idegenben, az MTK Budapest otthonában győzött a Puskás Akadémia a labdarúgó NB I 32. fordulójának szombati mérkőzésén.

A vendégek nagyszerűen kezdtek, hiszen már az 5. percben vezetést szereztek Szolnoki fejesgóljával (0-1).

A 12. percben Nagy Zsolt bal külsővel tökéletesen ugratta ki Nissilät, aki nem hibázott (0-2), majd a finn támadó középpályás a 20. percben egy 15 méteres lövéssel is bevette az MTK kapuját (0-3).

A hazaiak az első félidő végén ugyan szépítettek Nagy Zsombor fejesével (1-3), de közelebb lopakodniuk nem sikerült.

A meccs hajrájában még történt egy sérülés, Colley hátrakönyökölve eltalálta Kata fejét, a válogatott játékost le is kellett cserélni.

Ezzel eldőlt, hogy a felcsúti csapat biztosan nem végez a negyediknél rosszabb helyen a tabellán, de még a második pozíció megszerzésére is van esélye. Az MTK négy bajnoki óta nyeretlen hazai pályán.

NB I, 32. forduló

MTK Budapest – Puskás Akadémia 1-3 (1-3)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, v.: Karakó
MTK: Rácz – Kocsis, Varju, Nagy Zsombor – Hej, Horváth A. (Vadnai, 82.), Kata (Kenesei, 83.), Kovács M. (Antonov, a szünetben), Kovács P. – Jurina (Stieber, a szünetben), Bognár (Végh, 57.)
Puskás Akadémia: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill – Szolnoki (Favorov, 71.), Plsek – Komáromi (Markgráf, 87.), Nissilä (Batik, 56.), Nagy Zsolt – Puljic (Colley, 71.)
gól: Nagy Zs. (36.), illetve Szolnoki (5.), Nissilä (12., 20.)
sárga lap: Bognár (27.), illetve Maceiras (27.), Colley (77.), Golla (89.)

Zalaegerszegi TE – Paksi FC 1-1 (1-1)

Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TE 2-0 (0-0)