Élő Magyar foci

Harcos meccsen nem bírt a csehekkel a válogatott

Adrián Zoltán /24.hu
Sorozatban nyolcadik mérkőzésén is veretlen maradt a magyar labdarúgó-válogatott, amely hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott Csehországgal. A felkészülési meccs góljait Sallai Roland és Václáv Jurecka lőtte.

A mérkőzés elején mindkét csapat ígéretes akciókat vezetett, a védelmek azonban többnyire állták a sarat, az egyetlen kivételt Sallai ziccere jelentette, de a Freiburg támadója a cseh kapusba lőtt.

A játékrész második felében is kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, de valamelyest többet volt a labda a magyar csapatnál, amely veszélyesebb is volt ebben a periódusban, azonban nem sikerült előnybe kerülni, mert egy ízben a cseh hálóőr hatalmasat vetődve kivédte Szalai Attila bombáját, míg Sallai próbálkozása célt tévesztett, írta az MTI.

Adrián Zoltán / 24.hu

Térfélcserét követően aktívabban kezdtek a vendégek, mégis a magyarok szereztek vezetést: az 52. percben egy gyors bedobás után Varga lekészítette a labdát Kerkeznek, aki bal oldalról remekül tekert középre, ahol a védőjét megelőző Sallai hat méterről a jobb felső sarokba bombázott (1-0).

A közel telt házas közönség öröme azonban nem tartott sokáig, mert 11 perc múlva Lang röviden fejelt haza, Dibusz kimozdult a kapujából, de Chytil megelőzte a ferencvárosi hálóőrt és lekészítette a labdát Jureckának, aki tíz méterről nem is hibázta el az üres kaput (1-1).

Adrián Zoltán / 24.hu Szoboszlai szabadrúgásaiból ezúttal nem született gól

Az egyenlítés után a legnagyobb lehetőséget Szoboszlai Dominik 17 méteres szabadrúgása jelentette, azonban a Liverpool sztárja nem találta el a bal felső sarkot. Még Kerkeznek volt egy ígéretes próbálkozása, amely az oldalhálóban kötött ki.

A vége 1-1 lett, a magyar válogatott megőrizte idei veretlenségét, és immáron sorozatban nyolcadik mérkőzésén nem kapott ki.

A válogatott legközelebb október 14-én a szerb csapatot fogadja az Európa-bajnoki selejtezősorozatban, amelynek G csoportjában tíz ponttal az élen áll.

Magyarország – Csehország 1-1  (0-0)
Puskás Aréna
v.: Igor Pajac (horvát)
Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán (Fiola, 60.), Szalai A. – Nego (Kata, 85.), Kalmár (Nagy Á., a szünetben), Styles (Horváth K., 72.), Kerkez – Sallai (Csoboth, 85.), Szoboszlai – Varga B.
Csehország: Stanek – Zima, Brabec (Holes, 58.), Stronati – Masopust (Provod, 58.), Soucek, M. Sadilek (L. Sadilek, 83.), Zeleny – Jurecka (Cerny, 72.), Chytil (Lingr, 72.), Hlozek (Kuchta, 83.)
gól: Sallai (52.), illetve Jurecka (63.)
sárga lap: Kalmár (21.), Orbán (51.), Sallai (56.), Kerkez (94.), illetve Sadilek (77.), Provod (86.), Kuchta (87.)