Élő Magyar foci

A Debrecent hazai pályán ütötte ki a Rapid Wien

Czeglédi Zsolt / MTI

A Rapid Wien 5-0-ra nyert Debrecenben, amivel könnyedén jutott tovább az európai Konferencia Liga rájátszásába.

A kezdeti tapogatózásból Dzsudzsák Balázs hibája zökkentette ki a meccset, egy rosszul hátra passzolt labdával indította Seidlt, aki Megyeri mellett a kapuba passzolt. Nehezen tért magához a Loki, de az első félidő második felében többet birtokolta a labdát. Nem talált fogást a fegyelmezett Rapidon, ráadásul a hajrában egy jó indításból Burgstaller becsapta Kusnyírt az alapvonalon, a középre lőtt labdája pedig Romancsukról a hálóba perdült.

Czeglédi Zsolt / MTI Guido Burgstaller nagyszerűen játszott, a második gólhoz az ő egyéni villanása kellett.

Térfélcsere után nagyon aktívan kezdett a DVSC, de újra korai gólt kapott, az előre rohanó hazai játékosok mögé ívelt labdából Grüll talált be, miután kicselezte Megyerit. Itt érezhetően megroppant a Loki, de igazán akkor omlott össze, amikor a 72. percben egy rettenetesen peches gólt is kapott. Oswald könnyedén lőhetett a tizenhatos előteréből, a kapufáról Megyerire pattant a labda, majd a gólvonal elé perdült, amire Burgstaller érkezett legjobban.

Czeglédi Zsolt / MTI Az osztrák Rapid Wien játékosainak volt mit ünnepelniük.

Innentől már nyilvánvaló volt, hogy mindenki a lefújást várta, Blagojevic edző próbált belenyúlni a meccsbe, de a cserék nem tudtak változtatni a játékon. A túloldalon viszont igen, a 90. percben pedig Bajic is kihasználta, hogy kap egy jó kiugratást, így végül kiütéses 5-0-s győzelmet aratott a Rapid Wien.

Konferencia Liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó

Debreceni VSC – Rapid Wien 0-5 (0-2)
Debrecen, Nagyerdei Stadion
v.: Stavrev (északmacedón)
Debrecen: Megyeri – Kusnyír (Baranyai – 73.), Dreskovic, Romancsuk, Manrique – Lagator, Loncsar – Szécsi (Domingues – 46.), Dzsudzsák, Oliveira  (Kiziridisz – 61.) – Babunszki (Bárány – 73.)
Rapid: Hedl – Schick, Querfeld, Cvetkovic, Auer – Sattlberger, Oswald, Kerschbaum – Seidl, Burgstaller, Grüll
gól: Seidl (15.), Romancsuk (43. – öngól), Grüll (52.), Burgstaller (72.), Bajic (90.)
sárga lap: Domingues (54.), Lagator (67.) Seidl (26.), Querfeld (27.), Auer (31.), Sattlberger (34.), Cvetkovic (46.)

Az első meccs eredménye: 0-0

Hazai pályán ütötték ki a Debrecent, rájátszásba került Rapid Wien

Még egyet kapott a Debrecen

Villámgyorsan végigjárt a labda a vendégjátékosok lábain, végül Bajic kapott egy kiugratást, amit köszönt szépen és a kimozduló Megyeri Balázs mellett a kapuba lőtt. Baranyai próbált felszabadítani, de csak beleérni tudott.

Ezt kicsit elkapkodta Mance

Egy labdaszerzés után négy hazai játékos vezethette rá három bécsire, de nem játszották végig az akciót, a cserecsatár távolról lőtt kapu mellé.

Na, azért minden nem mehet be!

Egészen szétesett fejben a Debrecen, több eladott labdával ajándékozta meg ellenfelét és a védekezése is szétesett néha. Egy ilyen alkalommal a csereként beállt Bajic kapott jó labdát a tizenhatos jobb oldalán, de kicsit kiszorított szögből lőtt, ezt védte Megyeri.

Lehet ennyire balszerencsés egy csapat?!

Oswald lopta a távolságot és mivel senki sem lépett ki rá, nagyjából 20 méterről lőtt kapura. Labdája a kapufán csattant, onnan pattant Megyeri hátára, majd a gólvonal elé csorgott. Hiába vetődött oda egy debreceni védő, a legéberedebb Burgstaller volt és egy lépésről belőtte a negyediket. Ez már kiütés…

Kiszámítható a Debrecen

Nagyon sokat keresik Babunszkit labdákkal a hazai játékosok, ami érthető, de nagyon könnyű így védekezni a DVSC-vel szemben. Próbálkozik a Loki, ez egyértelműen látszik, de nincs elég kreativitás és lendület a támadásaiban.

Na, ebben most volt elképzelés!

Egy középre lőtt labdát Babunszki trükkösen, sarokkal próbálta kapura tenni, de simán átgurult a lábai között a labda. A kipattanót Romancsuk lőtte egyből kapura, de célt tévesztett.

Csak meglőtte a gólját Marco Grüll

Az első félidő hajrájában még megelőzte Romancsuk, ezúttal már senki sem tudta megakadályozni Grüllt a gólszerzésben. A támadása miatt magasan helyezkedő Loki játékosai mögé belőtt a labdát kapott Grüll, akinek annyi dolga volt, hogy megtolja Megyeri mellett és az előtt passzoljon a kapuba, hogy odaér Kusnyír. Ez alighanem eldőlt, már 3-0 a Rapidnak.

Domingues nem húzta az időt!

Loncar hozta játékba Dominguest, aki egy ügyes csellel befelé húzott balról, Cvetkovic pedig csak felrúgni tudta. A sárga villant is, de a tizenhatoson kívül esett el a debreceni támadó. Dzsudzsák a szabadrúgást a sorfalba rúgta.

Blagojevic belenyúlt

Szécsi számára véget ért a mérkőzés, a helyére Domingues állt be. Más változtatás nincs a második félidő kezdetén.

Kiegyenlített meccs

A Lokinál volt 51 százalékban a labda, de ez főleg a korai Rapid-gólnak köszönhető fejlemény. Egyetlen lövése volt a hazai csapatnak, amit Oliveira küldött kapu mellé, a vendégek viszont nagyon hatékonyak, hiszen két lövésből két gól az arányuk. A 13 debreceni szabálytalanság is nagyon sok, főleg a hét bécsihez képest, amiből négyért sárga lap is járt, zömmel taktikai faultok. Okosan játszik a Rapid, 45 perc alatt rendkívül erőtlen a DVSC.

Ajjaj, itt a második bécsi gól is

Burgstaller kapott egy egészen pazar kiugratást, amit végül az alapvonalon csípett el. Simán átverte Kusnyírt, majd közvetlen közelről, laposan gurított középre. Bár Grüll volt a célpont, az elé lépő Romancsukról pattant a hálóba a labda. A végeredményen ez persze nem változtat, a Rapid 2-0-ra vezet már.

Most már többet van a labda a Debrecennél

Persze érthető, hiszen a hazaiaknak kell sietniük az egyenlítésért, a Rapid Wien már továbbjutásra áll. Nehéz igazán fogást találni a bécsieken, de néha egy az egy ellen sikerült megbontani őket, csak az indítások, kulcspasszok rendre rosszak voltak eddig.

Lesgólja már van a Debrecennek

Auer kapott bele egy labdába, amiért szabadrúgáshoz jutott a DVSC. Szécsi beívelésére jól robbant be Babunszki, becsúszva lőtte közelről a labdát a kapuba, de les miatt nem adta meg a játékvezető a találatot. Ebben a fordulóban nincs videobíró, de ha lett volna, akkor is láthatóan lesről indult Babunszki. Maradt a 0-1.

Nagyon fegyelmezettek az osztrákok

Egyszerűen folyamatosan ott vannak a debreceniek nyakán a Rapid játékosai. Rendkívül fegyelmezettek magasan letámadások alkalmával is, de mélyen visszahúzódva is. Attól se rettennek vissza, ha taktikai szabálytalanságra van szükség.

Itt az első debreceni lövés

Csak írni kellett, hogy nincs hazai támadás, rögtön indult egy. Dzsudzsák jobbról ívelt középre, a felfutó Manrique lefejelt labdája Babunszki lábáról került Oliveira elé, aki lendületből jött, de kapu mellé lőtt.

Egyelőre tanácstalan a Debrecen

Nehéz kitalálni, hogy mi a terve a hazai csapatnak, miközben a bécsiekből sugárzik a magabiztosság. A bekapott gól óta mintha bizonytalanabb is lenne a DVSC, amitől persze csak lelkesebbek lettek a vendégek.

Itt már Kusnyír sem segített, vezet a Rapid Wien

Dzsudzsák Balázs eladott labdájára csapott le Seidl, egyedül vezethette a labdát Megyerire és kényelmesen bepasszolta a a labdát a kimozduló kapus mellett a hálóba. Ajándék gól, most kapaszkodhat a Debrecen.

Óriásit mentett Kusnyír!

Bekapott gól helyett szabadrúgás! Burgstaller keresztpasszából Seidl lépett ki, nagyjából tizenegy méterről lőtt volna, de parádésan érkezett Kusnyír és úgy mentett, hogy még a Loki jöhetett szabadrúgással.

Nincs villámgyors gól

Mindkét csapat próbálkozott magas letámadással, de egyiknek sem jött be. Egyelőre mindenki magabiztosan teszi a dolgát, egyedül Megyeri Balázsnak volt egy rizikós passza, ami nem jött be, de a védők mögé szánt indítás vissza is került hozzá. Más kérdés, hogy ebből szabadrúgást kapott a Rapid, de borzalmasan végezte el Grüll.