dvtk.eu
Magyar foci

Munkaügyi pert indít elcsábított edzője miatt a Szeged

Munkaügyi pert indít a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a DVTK-hoz távozoó Dragan Vukmir miatt.

Kapcsolódó
A DVTK kispadján ült az edző, pedig a szegedi futballcsapat alkalmazottja?
Dragan Vukmir ügye egyre cifrábbnak tűnik, legalábbis a két klub közleménye szerint.

A harmadik helyezett csapat vezetőedzője április 7-én váratlanul fölmondott, majd Kondás Elemér menesztése után azonnal Miskolcra szerződött.

„Vukmir április 7-én rendes felmondásként értékelhető, utólag kiegészített írásos jognyilatkozatot adott át. Ezek alapján április 8-tól felmondási idejét tölti, így jelenleg is klubunk, a Szeged 2011 Kft. alkalmazottja” – írták a szegediek öt nappal később.

A jogviszony tehát még a korábbi csapatához kötötte az edzőt, aki ennek ellenére a Diósgyőr kispadján ült már az április 10-i bajnokin. A Szeged-Csanád Grosics Akadémia szombaton pedig bejelentette azt is, hogy pert indít.

Klubunk vezetősége továbbra is azt az álláspontot képviseli, hogy az egykori vezetőedzőnk jogszerűtlenül járt el a munkaviszonyának felmondása során. Ezért klubunk a munkaügyi per megindítása mellett döntött

– áll a klub közleményében.

A Diósgyőr cikkünk megjelenésekor még nem adott ki állásfoglalást a kérdésben.