Czeglédi Zsolt/MTI
Magyar foci sport

„A Bumba ügyében szorgoskodó menedzserek már nem tehetik be a lábukat a klubunkhoz”

Az NB I jelenlegi szezonjának meglepetéscsapata, a Kisvárda hivatalos honlapján reagált a csapattal kapcsolatos pletykákra.

A közlemény előzménye, hogy a román sajtóban két pletyka is megjelent, előbb az aradi focicsapatot irányító Bálint Lászlót ültették le a klub kispadjára, majd a 35 éves Claudiu Keserüt boronálták össze a várdaiakkal. Az eset után Révész Attila sportigazgató úgy döntött, elég volt a híresztelésekből.

„Bár nem szoktam és nem is szeretem kommentálni a csapattal kapcsolatos pletykákat, most egyszer és mindenkorra szeretném lezárni, hogy a Romániából érkező híreknek semmilyen valóságlapjuk nincs. A korábbi időszakban többször volt rá példa, hogy kiálltam a nyilvánosság elé az edzőjelöltek nevével. Megszokhatták már tőlem, hogy nem szoktam az információkat bújtatni. Az én számból csak a valós jelöltek nevét és az igazat hallhatták, és a későbbiekben sem szeretnék ilyen buta, teljesen alaptalan pletykákkal foglalkozni”

– szögezte le a Kisvárda egyik legfontosabb vezetője.

Először az edző kapcsán foglalta össze álláspontját a sportigazgató, aki szerint talán az Adrian Mutuval történt tárgyalások adtak alapot az újabb pletykáknak. Ettől függetlenül nem először bizonyult tévesnek a román sajtó értesülése a várdai edzőkkel kapcsolatban.

„Azt már korábban is meglepve olvastam, hogy Miriuta László kisvárdai edzősködésének idején milyen fals és nagyot mondó összegeket dobtak be a köztudatba.

Akkor csak mosolyogtam, de most már kezd felháborító lenni, hogy olyan jelölteket dobnak be, akikkel sosem beszéltem, és nem is ismerem őket személyesen. A velünk kapcsolatosan emlegetett edzőről például még életemben nem hallottam.”

Keserüvel kapcsolatban pedig két érvet is felhozott Révész, egyfelől a futballista korát, másfelől pedig a téli szünetben szerződését meg nem hosszabbító Claudiu Bumbát, akit próbálnak elvinni a játékosügynökök.

Kapcsolódó
„Majd úgy megy haza Romániába, hogy megtanulja, Magyarországon nem az van, amit a játékosok akarnak” - bekeményített a Kisvárda sportigazgatója
Révész Attila azt is elárulta, egyik játékosa szívizomgyulladással volt kórházban a koronavírus miatt.

„Aki tisztában van a játékospolitikánkkal, az láthatja, az utóbbi időben már nemhogy 35, de még 30 éves játékosokat sem igazoltunk, hiszen törekedtünk a fiatalításra is.

Van sejtésem, hogy kik állhatnak az egyszázalékos valóságtartalommal sem bíró hírek kreálása mögött: nagy valószínűséggel a Claudiu Bumba ügyében szorgoskodó menedzserek, akik már nem tehetik be a lábukat a klubunkhoz. De ha mások, az sem számít, a lényeg, hogy teljesen alaptalanok a hírek.”

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.

KIPRÓBÁLOM!

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.