„Érzelmileg a 16-16 csapatos NB I és NB II közelebb áll hozzám, de a szakemberek meggyőztek arról, hogy egyelőre maradjon a jelenlegi versenyrendszer, a bővítésre két-három év múlva kerülhet sor” – mondta Csányi Sándor, akivel az M4 Sport készített hosszabb interjút.
A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke azt mondta, a 12 csapatos élvonal egyelőre bevált, mert javult a színvonal, több lett a téttel bíró mérkőzés, ugyanakkor az akadémiák játékoskibocsátása olyan, hogy még nem tudnának 16 csapatot minőségi játékosokkal megtölteni.
Csányi szerint nem jó a klubok vezetési struktúrája, mert a tulajdonosok, edzők és a jobb vagy kevésbé jobb sportigazgatók az aktuális meccset akarják túlélni, és nem hosszú távon építkeznének.
„Egy jó tulajdonos és klubigazgató a játékost hatéves korától nyomon követné. Láthatjuk, hogy a nemzetközi piacon a 18-23 éveseknek van a legnagyobb ára. Igenis ki kell építeni egy előrejutási rendszert. Remélem, ebbe az irányba megyünk majd. Az edzőképzésben is jelentős változás következett be, a gyakorlati képzés jelentősége is megnőtt.”
Pro licenc
Az nem jó gyakorlat, hogy a kispadon olyan edző is ülhet, akinek nincs megfelelő képesítése, de egyelőre a szabályok megengedik, hogy az edzői pro licenc hiányát a sportigazgatói licenc kiválthatja.
„Ragaszkodni fogunk az UEFA által követett gyakorlathoz, előbb-utóbb eljön az idő, hogy ha egy edző nem rendelkezik papírral, és eljátssza, hogy ő igazából nem is edző, akkor pénzbüntetést kap.”
Pontszerzés a cél az NL-ben
A válogatottra nagyon nehéz sorozat vár, hiszen a Nemzetek Ligájában Anglia, Olaszország és Németország lesz az ellenfél. Csányi Sándor szerint a szerbek és az északírek elleni két, márciusi barátságos mérkőzés is fontos lesz, mert tükröt mutathat, hogy arról, hol tartunk.
A Nemzetek Ligájában tisztes helytállást várok el, az angolok ellen megmutathatjuk, hogy a londoni döntetlen nem volt véletlen. Hat meccsből azért kellene pontot szereznünk, hogy megtartsuk a helyüket az A csoportban.
Szigorítani kell a szabályokat
A zárt kapus büntetésekkel kapcsolatosan úgy fogalmazott, ez a a legnehezebb kérdés, mert a büntetések hihetetlen presztízsveszteséget jelentenek az MLSZ-nek és neki is.
„Jelenleg is van 100 eltiltott néző, megtettük a feljelentéseket az angol meccsen történtek miatt is.
Azt gondolom, szigorítani kell a szabályokat, és a ferencvárosi beléptetési gyakorlatot fogjuk átvenni és vénaszkenner segíti majd a beazonosítást. További kamerákat fogunk felszerelni, hogy képet kapjunk azoktól, akik nem megfelelően viselkednek.
Muszáj lépni, mert véleménye szerint, ha az európai szövetség nem összevontan vizsgálta volna az Európa-bajnoki meccseket, akkor akár egy évig sem játszhattunk volna a saját stadionunkban.
„Mindenki az MLSZ-től várja a megoldást, de én meg a nézőktől ugyanezt. A szurkolóink 99 százaléka megfelelően viselkedik, de pár száz ember miatt 60 ezer néző nem mehet mérkőzésre. Még az ultrák zöme is jól viselkedik, támogatják a csapatot, szurkolnak. Még az is belefér, hogy fütyülnek, bekiabálnak. De tudomásul kell fenni, hogy a rasszizmus és a homofóbia zéró toleranciát élvez.”
Ahol a futball esze és szíve találkozik!
Válogatott írások a legjobbaktól.
Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!
Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.
Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.