Hatgólos meccset húzott be a Honvéd, Pintérék bűnhődtek a kihagyott 11-es miatt

Koszticsák Szilárd / MTI

A Honvéd 4-2-re győzött Gyirmóton, az MTK pedig egy érdekes góllal verte a Mezőkövesdet az NB I 7. fordulójában.

A Honvéd egy szöglet után szerzett vezetést, Tamás Krisztián kotorta be a Lovric által lefejelt labdát, majd a Gyirmót szintén egy szöglet után egyenlített, Simon András szépen csúsztatott a bal felsőbe.

A félidő közepén a kispestiek két gyors góllal elhúztak, előbb Nagy Dominik lövése akadt be, majd Lukic fejelte be Tamás beadását. Lukic, a korábbi szerb gólkirály a második félidőre is tartogatott egy gólt, lepattintotta magáról a védőt, majd a bal sarkot választotta. Simon fejesével a Gyirmót kicsit közelebb jött, de a pontszerzésre nem volt esélye.

A Mezőkövesd úgy kapott ki az MTK-tól, hogy a 61. percben Pintér Attila csapata büntetőt rúghatott, de Jurina hibázott.

Az igazi büntetés a 89. percben jött, amikor a menteni akaró Baki Miovski lábára rúgta a labdát, onnan pedig a kapuba pattant.

Az MTK győztes gólja itt nézhető meg.

Hét forduló után az MTK-nak és a Honvédnak 10-10, a Mezőkövesdnek 8, a Gyirmótnak 3 pontja van.