Élő Magyar foci

Kínos vereséget szenvedett a magyar válogatott Albániában

Malton Dibra / EPA/ MTI
Bár nagyon sok ziccert kihagyott, végül történelmi tettet hajtott végre az albán labdarúgó-válogatott, amely története során először szerzett gólt, és először nyert a magyar válogatott ellen. A győztes találatot Broja szerezte a 87. percben.

A várakozásoknak megfelelően a hazaiak kezdtek aktívabban, bár azért negyedóra elteltével már túlzónak hatott a nyomásuk. Szerencse, hogy nem a legnagyobb labdaművészek alkották az albán válogatottat, így egy léc fölé fejelt helyzetet és Uzuni távoli lövését leszámítva sok veszélyt nem jelentettek Gulácsi kapujára.

Bale becsorgó gólja mentette meg a walesieket
Végül jól végződött a logisztikai rémálom.

Bezzeg a 19. percben az első igazi magyar kontra máris ziccerben találta Kleinheislert, aki éppen annyival vette át hosszabban a labdát, hogy már nem tudta eltolni a kapus mellett.

A 26. percben Gulácsi mentett önfeláldozóan a kilépő Balaj elől, a magyar kapust ápolni is kellett.

Aztán Gazdag kerülhetett volna ziccerbe, de védője a testi erejét kihasználva csak tisztázott előle. De olyan helyzetet senki sem hagyott ki, mint Kumbulla, aki két lépésről csizmaszárral találta el a labdát, amely az üres kapu helyett a léc fölé pattant.

A kétperces hosszabbításban még Szoboszlai vállalt el 26 méterről egy lövést, ami nagyon meglepte Berishát, de üggyel-bajjal csak felszabadult a kapu.

A félidőben Gulácsi jelezte, az ütközés nyomán még érzi a fejsérülését, így kényszerű csereként Dibusz érkezett a helyére. Hamarosan résen is kellett lennie, az 51. percben Uzuni passzával Balaj lépett ki, de miután a magyar kapus jól zárta a szöget, végül a kaput sem találta el.

A félidő közepén Rossi úgy érezte, kell a frissítés, Gazdag helyére beküldte Sallóit, de majdnem a másik oldal cseréje, Cekici ment a mennybe, azonban ziccerét Dibusz gyönyörűen védte.

A hajrát még megpróbálták megnyomni a hazaiak, de Cekici, majd Uzuni is a sorfalba lőtt egy-egy szabadrúgást.

Amikor már úgy tűnt, megússzuk 0-0-val, a 87. percben Broja gólja eldöntötte a mérkőzést.

Albánia történelmi tette hajtott végre: először nyert ellenünk.

A csoport másik mérkőzésén az angol válogatott hazai pályán győzött Andorra ellen, bár a többgólos különbség csak a második félidő második felében alakult ki. Jesse Lingard két góllal és egy gólpasszal zárta a mérkőzést.

Vb-selejtező, I csoport, 5. forduló

Albánia – Magyarország 1-0 (0-0)
Elbasan
v.: Danny Makkelie (holland)
Albánia: Berisha – Doka, Ismajli, Djimsiti, Kumbulla – Abrashi (Cekici, 68.), Gjasula, Trashi (Roshi, 46.) – Uzuni, Balaj (Broja, 78.), Bajrami (Laci, 63.)
Magyarország: Gulácsi (Dibusz, 46.) – Botka (Varga R., 88.), Lang, Orbán, Szalai A., Fiola – Nagy Á., Kleinheisler (Nikolics, 94.), Gazdag (Sallói D., 67.) – Szoboszlai, Sallai (Hahn, 89.)
gól: Broja (87.)
sárga lap: Gjasula (78.), Cekici (92.), Broja (92.), illetve Orbán (80.)

Anglia–Andorra 4-0 (1-0)
gól: Lingard (18., 78.), Kane (72., 11-esből), Saka (85.)

San Marino – Lengyelország 1-7 (0-4)
gól: Nanni (48.), illetve Lewandowski (5., 21.), Swiderski (16.), Linetty (44.), Buksa (67., 92., 94.)

Sok ziccert kihagyott, de így is nyert Albánia

A hetedik egymás elleni mérkőzésén megszerezte első gólját az albán labdarúgó-válogatott Magyarország ellen, és megérdemelten nyert 1-0-ra a hazai világbajnoki selejtezőn. A magyaroknak szerdán, otthon Andorra ellen lehet javítani.

Hullanak a sárgák

A ráadásban már nem érdekelte az albánokat a fair play, a győzelem érdekében három sárga lap is belefért.

1-0 Broja

Ez elveszített labdából Broja indulhatott meg, majd 16 méterről a rövidbe vágta a labdát (1-0). A VAR vizsgálta, de hiába…

Szoboszlai lábában volt

Szoboszlai kapott jó labdát, kilépett és balról, éles szögből ellőtte bal kapufa mellett.

Laci lő, fölé

Laci szerzett labdát a félpályán, a 16-osig vágtázott, de lövése a léc fölé szállt.

Uzuni megkegyelmezett

Jó helyről jöhettek az elbánok szabadrúgással, de Uzuni a sorfalba bombázta a labdát.

Harmadik albán ziccer

Őrület, itt volt a harmadik albán ziccer, ezúttal Cekici lövését védte bravúrral Dibusz.

Jön Cekici

Abrashit Cekici váltotta a hazaiaknál.

Hopp, egy lövés

Kleinsheisler bal lábas lövését követően hosszasan kell keresni a labdát…

Jön Laci

Cserélnek az albánok, Bajrami helyére Laci állt be.

Újabb albán ziccer

Balaj kapott tökéletes labdát, de ziccerben 11 méterről a kaput sem találta el (igaz, Dibusz jól zárta a szöget).

Folytatás, Gulácsi nélkül

Úgy tűnik, nem múlt el nyomtalanul Gulácsi ütközése, a magyar kapus a szünetben jelezte, hogy érzi a fejét ért rúgást, a helyére Dibusz állt be.

Az albánoknál Trashi helyett a tavasszal még Diósgyőrben futballozott Roshi érkezett.

Félidő!

A két perc hosszabbítás sem hozott gólt, az első félidő gól nélküli döntetlennel ért véget.

Szoboszlai meglepetése

Szoboszlai váratlan lövése a vizes füvön megcsúszva meglepte Berishát, de hiába pattant ki a kapusról a labda, nem alakult ki belőle újabb helyzet.

Gyenge fejes

Doka fejese nem okozott gondot Gulácsinak.

Meddő mezőnyfölény

Azt nem lehet állítani, hogy az albánok ügyetlenek lennének, formás akciókat vezetnek, és az első negyedóra után úgy tűnik, a félidő végét is megnyomják. Csak hát ez többnyire meddő mezőnyfölény.

Ezt hogy hagyták ki???

Bajrami bal oldali szögletét követően Djimsiti megcsúsztatta a labdát, Kumbulla két méterről, az üres kapu elől a léc fölé lőtt.