Maksim Bogodvid / Sputnik via AFP

Bale becsorgó gólja mentette meg a walesieket

Majdnem megégett a walesi labdarúgó-válogatott, amely hihetetlen előzmények után a 93. percben még döntetlenre állt, de aztán Gareth Bale harmadik góljával sikerült kiharcolni a 3-2-es győzelmet.

Világcsúcsnál járnak az olaszok, KO-győzelmet arattak a németek
Buksa nem bánt kesztyűs kézzel San Marinóval.

„Logisztikai rémálom” – így nevezte a vb-selejtezőt a meccs előtt Robert Page szövetségi kapitány, aki sérülések, eltiltások betegségek miatt tíz játékosára nem számíthatott, további három pedig nem kapott vízumot, miután a meccset Kazanyba helyezték át, mivel a brit és az uniós válogatottak nem léphetnek be légi úton az ország elleni szankciók miatt.

Kínos vereséget szenvedett a magyar válogatott Albániában
Történelmi tettet hajtott végre az albán labdarúgó-válogatott, amely először nyert a magyarok ellen.

Ezek után Bale már a 6. percben vezetést szerzett büntetőből, ezt Liszakovics ugyancsak tizenegyesből kiegyenlítette, sőt, a 31. percben Szedko már a fehéroroszokat juttatta előnyhöz.

A második félidő közepén Bale egy újabb büntetőt is bevert, és úgy tűnt, 2-2 marad az eredmény.

A 93. percben aztán egy nagy kavarodás végén ismét a Real Madrid játékosa villant, lövése nyomán a labda alig-alig csorgott át a gólvonalon (2-3).

Bale 98 válogatott mérkőzésén immár 36 találatnál jár, ezt megelőzően viszont sorozatban 16 összecsapáson volt gólképtelen a nemzeti csapatban.

Vb-selejtezők, 5. forduló

B csoport:
Koszovó – Görögország 1-1 (0-1)
gól: Muriqi (92.), illetve Duvikasz (45+2.)

Spanyolország – Grúzia 4-0 (3-0)
gól: Gayá (14.), Soler (25.), Torres (41.), Sarabia (63.)

A csoport állása: 1. Spanyolország 10/5 mérkőzés, 2. Svédország 9/3, 3. Koszovó 4/4, 4. Görögország 3/3, 5. Georgia 1/5

C csoport:
Svájc – Olaszország 0-0

Bulgária – Litvánia 1-0 (0-0)
gól: Csocsev (82.)

A csoport állása: 1. Olaszország 11 pont/5 mérkőzés, 2. Svájc 7/3, 3. Bulgária 5/5, 4. Észak-Írország 4/3, 5. Litvánia 0/4

E csoport:
Belgium – Csehország 3-0 (2-0)
gól: Lukaku (8.), E. Hazard (41.), Saelemaekers (65.)

Fehéroroszország – Wales 2-3 (2-1)
gól: Liszakovics (29., 11-esből), Szedko (31.), illetve Bale (6., 69., 93., az első kettőt 11-esből)

A csoport állása: 1. Belgium 13 pont/5 mérkőzés, 2. Csehország 7/5, 3. Wales 6/3, 4. Fehéroroszország 3/4, 5. Észtország 0/3

J csoport:
Románia – Liechtenstein 2-0 (2-0)
gól: Tosca (11.), Manea (18.)

Németország – Örményország 6-0 (4-0)
gól: Gnabry (6., 15.), Reus (35.), Werner (45., 82.), Hofmann (52.)

Izland – Észak-Macedónia 2-2 (0-1)
gól: Bjarnason (78.), Gudjohnsen (84.), illetve Velkovski (12.), Alioski (54.)

A csoport állása: 1. Németország 12, 2. Örményország 10, 3. Románia 9, 4. Észak-Macedónia 8, 5. Izland 4, 6. Liechtenstein 0

I csoport:
San Marino – Lengyelország 1-7 (0-4)
gól: Nanni (48.), illetve Lewandowski (5., 21.), Swiderski (16.), Linetty (44.), Buksa (67., 92., 94.)

Albánia – Magyarország 1-0 (0-0)
gól: Broja (87.)

Anglia – Andorra 4-0 (1-0)
gól: Lingard (18., 78.), Kane (72. – 11-esből), Saka (85.)

A csoport állása: 1. Anglia 15 pont, 2. Lengyelország 10, 3. Albánia 9, 4. Magyarország 7, 5. Andorra 3, 6. San Marino 0