Lionel BONAVENTURE / AFP
Élő Magyar foci

Könnyed győzelemmel sikerült az andorrai visszavágás

Hozta a kötelezőt a magyar labdarúgó-válogatott, amely harmadik világbajnoki selejtezőjén 4-1-re verte Andorrát az I csoportban.

Egy Andorra elleni, egy héten belül a harmadik mérkőzésre biztosan nagyon nehéz ráhangolódni, főleg akkor, ha a csapatból kulcsemberek hiányoznak – ezt érezhettük az első félidő láttán.

Maguire megmentette az angolokat, Uzuni is betalált
Anglia legyőzte Lengyelországot a magyar csoport rangadóján.

Marco Rossi szövetségi kapitány igazából visszatért a lengyelek elleni alapcsapathoz, annyi különbséggel, hogy a Bundesliga-légiósok közül Gulácsi Péterre, Willi Orbánra és Sallai Rolandra nem számíthatott.

Az is kiderült, hogy Andorra jóval képzettebb és ügyesebb játékosokból állt, mint a vasárnapi ellenfél, így aztán a szervezettebb védekezés sok gondot okozott. Ehhez hozzájárul a kőkemény, olykor durva játékuk is, ennek áldozata lett Kalmár Zsolt, akit a 29. percben le is kellett cserélni.

Hiába a 70 százalékos labdabirtoklás, ha mindössze ötször próbáltunk kapura lőni, szerencsére a legjobbkor lankadt a hazai figyelem, és az első félidő hosszabbításában Fiola Attila szép fejessel megszerezte a vezetést (0-1).

Szünet után gyorsan jött a második gól: ismét Nikolics Nemanja hozta kihagyhatatlan helyzetbe társát, ezúttal Gazdag Dánielt, aki szép gólt fejelt (0-2).

Aztán az 58. percben Kleinheisler László is kihasználta a ziccerét (0-3).

A lassan csordogáló meccs a hajrára pörgött fel kicsit. Előbb a 90. percben Varga Roland gyönyörű szabadrúgása a bal kapufáról kipattant, Nego Loic jókor érkezett (0-4).

Aztán egy kósza ellentámadás során a labda Hangya Szilveszter kezére pattant, a tizenegyest Pujol a kapu közepébe lőtte (1-4).

A magyar csapat így három mérkőzés után 7 ponttal a csoport 2. helyén áll.

Vb-selejtező, I csoport, 3. forduló

Andorra – Magyarország 1-4 (0-1)
Andorra La Vella, zárt kapuk mögött
v.: Thórarinsson (izlandi)
Andorra: Josep Gómes – M. San Nicolás (Chus Rubio, 61.), Llovera, Emili García, Alavedra (Rebés, 77.) – Alex Martínez (Cristian Martínez, 61.), M. Vieira (Pujol, 77.), Vales, Cervós – R. Fernández (Aaron Sánchez  82.), Aláez
Magyarország: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Lovrencsics (Varga Kevin, 83.), Kleinheisler (Nego, 83.), Nagy Á. (Sigér, 61.), Kalmár (Gazdag, 29.), Hangya – Nikolics (Varga Roland, 61.), Szalai Á.
gól: Pujol (93., 11-esből), illetve Fiola (45.), Gazdag (51.), Kleinheisler (58.), Nego (90.)

Anglia – Lengyelország 2-1 (1-0)
gól: Kane (19., tizenegyesből), Maguire (85.), illetve Moder (58.)

Helyre állt a világ rendje: nem okozott gondot Andorra

Fiola Attila, Gazdag Dániel, Kleinheisler László és Nego Loic góljaival magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott a magyar labdarúgó-válogatott Andorra ellen a világbajnoki selejtezők 3. fordulójában, és hét ponttal várhatja a folytatást.

Pujol 1-4

Hangyának rápattant a kezére a labda, a bíró befújja a tizenegyest. Pujol pedig bevarrja (1-4).

GÓL! Nego

Varga Roland gyönyörű szabadrúgása a bal kapufáról kipattant, Nego jókor érkezett (0-4).

Megirigyeltük

Mi is cserélünk: Kleinheislert Nego, Lovrencsicset Varga Kevin váltotta.

Kettős andorrai csere

Kettős csere a hazaiaknál: Marcio Vieira helyére Marc Pujol állt be, míg Albert Alavedrát  Marc Rebés váltotta.

Szép lövés

Kleinheisler a 16-osról ballal a jobb kapufa mellé tekert.

Csere csere hátán

A magyaroknál lejött a pályáról Nagy Ádám és Nikolics, helyükre Sigér, illetve Varga Roland érkezett. A hazaiknál Moisés San Nicolást Chus Rubio, míg Alex Martínezt Cristian Martínez váltotta.

GÓL! Kleinheisler

Itt a harmadik, Kleinheisler szépen pöckölte a labdát a hosszú jobb alsó sarokba (0-3).

GÓL! Gazdag!

Ami az előbb nem sikerült, most igen: Nikolics második gólpasszát Gazdag fejjel használta ki (0-2).

Gazdag-fejes

Lovrencsics jobb oldali beadását követően Gazdag fejelte a labdát a jobb sarok mellé/fölé.

Félidő!

Így kell zárni egy félidőt, a legjobbkor szereztünk vezetést.

GÓL! Fiola

Egy szögletet követően Nikolics emelte vissza a labdát, Fiola pedig mindenkit megelőzve és lefejelve megszerezte a vezetést (0-1).

Szalai Ádámnál ott volt az esély

Próbálkozunk, próbálkozunk, de a kellő erő és pontosság hiányzik. Az utolsó percben Szalai Ádám előtt ott volt a lehetőség, de egy jó csel után a következő védő blokkolni tudott.

Újabb lap

Legalább a sárgákat számolhatjuk, Alavedra révén 2:1 oda…

Nagy Ádám is besárgul

A Bristol légiósa keményebb volt a kelleténél, Nagy Ádám is megkapta a sárgáját.

Zavar a kapunk előtt

Kicsit megkavarták a védelmünket a hazaiak, ha lett volna egy határozott csatár, akkor akár több is kijöhetett volna az akcióból. De felsóhajthattunk.

Kényszerű csere

Kalmár nem is bírta folytatni, lebicegett a pályáról. De nem Sigér, hanem Gazdag állt be a helyére.

Kalmár nagyot kapott

Kalmár kapott egy nagyot a tisztátalanul játszó hazaiaktól, Sigér már el is ment melegíteni.

Kleinheisler ballal

Kalmár passzát követően Kleinheisler lőtt ballal, 17 méterről, de a labda a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

Anglia vezet

A csoport rangadóján az angolok 1-0-ra vezetnek a lengyelek ellen, a gólt Harry Kane szerezte büntetőből.

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.