Maguire megmentette az angolokat, Uzuni is betalált

Catherine Ivill / POOL / AFP

Harry Maguire kései gólja nagyon sokat érhet a végelszámolásnál: az angol labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a lengyel csapatot a világbajnoki selejtezősorozat magyar érdekeltségű csoportjának harmadik fordulójában és maximális kilenc ponttal áll az élen.

Könnyed győzelemmel sikerült az andorrai visszavágás
Fiola, Gazdag, Kleinheisler és Nego góljaival jött a siker az idegenbeli vb-selejtezőn.

Harry Kane a 19. percben tizenegyesből megszerezte 34. válogatott gólját (1-0), de az 58. percben Jakub Moder egyenlített (1-1), és úgy tűnt, sikerül is megszerezniük egy pontot a vendégeknek.

De Maguire nem így gondolta, a 85. percben egy szögletet követően John Stones visszafejelt labdáját vágta 11 méterről a léc alá (2-1).

Anglia így százszázalékosan vezeti a hatost a hétpontos magyarok előtt.

A csoport harmadik mérkőzésén az albánok kétgólos győzelmet arattak San Marinóban, a vendégek második találatát a ferencvárosi Myrto Uzuni szerezte.

Vb-selejtezők, I csoport, 3. forduló

Anglia – Lengyelország 2-1 (1-0)
gól: Kane (19., tizenegyesből), Maguire (85.), illetve Moder (58.)

San Marino – Albánia 0-2 (0-0)
gól: Manaj (63.), Uzuni (85.)

Andorra – Magyarország 1-4 (0-1)
gól: Pujol (93., tizenegyesből), illetve Fiola (45+2.), Gazdag (52.), Kleinheisler (58.), Nego (90.)