Tett róla a Fehérvár, hogy ne duplázhasson a Fradi

Koszticsák Szilárd/MTI

Nyolc veretlen tétmérkőzés után hazai pályán kapott ki a Ferencváros, amely a Fehérvár elleni 1-2-vel kiesett a Magyar Kupából.

A fehérváriak a 8. percben szereztek vezetést, Petrjak elesett a tizenhatoson belül Mmaee szorításában, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Nikolics a kapu bal oldalába bombázott (0-1).

Nem sokáig örülhettek a vendégek, a 13. percben Civic bal oldali beadását követően Stopira védhetetlenül fejelte a labdát saját kapusa bal sarkába (1-1).

A 40. percben Stopira javított, és szép fejessel ismét a Fehérvárt juttatta előnyhöz.

A második félidőben a Fradi mindent megpróbált, de nem sikerült egyenlítenie, így kiesett a kupából.

A Fehérvár a nyolc között a Budafokkal találkozik.