Egy szürreális gól és egy kiváló csere okozta az MTK vesztét a Fradi ellen

Szigetváry Zsolt / MTI

A Ferencváros 2-0-ra nyerte meg szombaton az MTK elleni örökrangadót a magyar labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában.

Az MTK rendkívül intenzív játékkal lepte meg a heti két meccstől érezhetően fáradtabban játszó Fradit, lehetőségei is voltak a vendégeknek, ám ezzel nem tudtak élni. Abszolút meccsben voltak a vendégek, egészen a 39. percig, amikor az egyik védő a földbe rúgott, a másik elcsúszott, így Tokmac Nguen nevető harmadikként a kapuba gurított.

Az eset megfogta az MTK-t, a második félidőben tényleg centiken múlt, hogy ne legyen szinte azonnal 2-0 az állás.

Ami késik nem múlik azonban, Roko Baturina a 74. percben beállt és rögtön gólt is lőtt, miután Marcel Heister passzát egy csel után gólra váltotta.

Ezzel a Ferencváros egymás után harmadik bajnokiját nyerte meg és úgy vezeti négy ponttal a bajnokságot a Vidi előtt, hogy egy meccsel kevesebbet játszott és még nem kapott ki.