Visszavette a második helyet a Vidi az NB I-ben

Vasvári Tamás / MTI

A MOL Fehérvár FC 2-0-ra legyőzte a Zalaegerszeg csapatát az OTP Bank Liga 12. fordulójában.

Nem túlzás azt mondani, hogy egymásnak estek a csapatok, az első negyedórában több komoly helyzetet alakítottak ki a felek. A sok helyzet ellenére nem akart gól születni, aztán a 12. percben Budu Zivzivadze egy szép csel után a rövidbe lőtte a vezető gólt.

A tempó nem hagyott alább, a rohanásból viszont újra a Vidi jött ki jobban, Lyes Houri egy szép kényszerítő végén lőtt a léc alá.

A második félidőben meglepően lassúvá vált a játék, a ZTE nem tudott igazán kezdeményezni, a fehérváriak pedig nem akartak már semmit erőltetni. Egy tizenegyesgyanús helyzet még akadt, sőt a zalaegerszegiek a hajrában szépíthettek volna, de Rus Adrián szép mentésével megmaradt a 2-0 végeredménynek. Mivel a Kisvárda és a Budafok nem lőtt gólt az egymás elleni meccsükön, a Vidi így a második helyre jött föl a tabellán.