Élő Magyar foci

Két tizenegyes végzett a Vidi Európa Liga-álmával

Nem jött össze a történelmi sikert aratott a Mol Fehérvár FC-nek, miután 3-1-re kikapott Standard Liége-től az Európa Liga playoff-körében. Mivel a Ferencváros a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepel, így először lett volna két magyar csapat az európai kupaporondon egy időben.

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés, a Vidi védekezése remekül működött, ráadásul az első ellentámadás végén Nikolics Nemanja rögtön vezetést is szerzett.

Apránként vette át az irányítást a Standard Liége, de rettentő nyomásról, vagy ordító ziccerről nem beszélhettünk 45 perc alatt. Térfélcsere után viszont rögtön jött a baj, az 51. percben nem sikerült felszabadítani időben és a kavarodás után Nicolas Gavory lőhetett takarásból a bal alsóba.

Folytatásban már jóval veszélyesebb maradt a belga csapat, Stopirának és Fiolának kellett többször is bravúrral blokkolnia. A 76. percben aztán megtörtént a baj, az első félidőben rendkívül jól játszó Muszliu lebirkózta ellenfelét a levegőben egy beadásnál, a látványos szabálytalanság pedig büntetőt ért. Ezt Amallah bevágta Kovácsik helyére.

Tíz perccel később aztán eldőlt minden. Hangya Szilveszter számította el magát egy beívelésnél, ami így eljutott Balikwishához, a keresztező Stopira pedig a bíró szerint rátaposott a támadó lábára. Újra Amallah állt a labda mögé és a bal fölső sarokba bombázott.

Ezzel a Vidi reményei elszálltak, de a második félidőben momentuma sem volt a magyar ezüstérmesnek, így nem csoda, hogy kiesett.

EL-selejtező, playoff

Standard Liége – Fehérvár 3-1 (0-1)
Liége,  Stade Maurice Dufrasne
v.: William Collum (skót)

Standard Liége: Bodart – Fai, Laifisz (Dussene – 60.), Vanheusden, Gavory – Bokadi (Balikwisha – 46.) – Raskin, Cimirot, Amallah – Carcela-Gonzalez (Shamir – 82.), Muleka.

Fehérvár: Kovácsik – Bolla, Musliu, Stopira, Fiola – Nego, Houri (Hodzics – 89.), Nikolov Hangya – Nikolics (Zivzivadze – 65.), Petrjak (Bamgboye – 63.).

gól:  Gavory (51.), Amallah (77., 85. – mindkettő büntetőből) ill. Nikolics (10.)

sárga lap: Muleka (22.), Laifisz (31.) ill. Hangya (69.), Muszliu (77.), Stopira (85.) Nego (94.)

piros lap:

Kiemelt fotó: YORICK JANSENS / BELGA MAG / Belga via AFP

Két könnyen befújt büntető végezte ki a Vidit

Nem jött össze a történelmi siker a Mol Fehérvár FC-nek, miután 3-1-re kikapott Standard Liége-től az Európa Liga playoff-körében. Mivel a Ferencváros a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepel, így először lett volna két magyar csapat az európai kupaporondon egy időben.

Folytatásban már jóval veszélyesebb maradt a belga csapat, Stopirának és Fiolának kellett többször is bravúrral blokkolnia. A 76. percben aztán megtörtént a baj, az első félidőben rendkívül jól játszó Muszliu lebirkózta ellenfelét a levegőben egy beadásnál, a látványos szabálytalanság pedig büntetőt ért. Ezt Amallah bevágta az evetődő Kovácsik helyére.

Loic Nego kapott sárga lapot

Addig szórakoztak a belgák, míg tényleg felhúzták a vendégeket, Nego idegesen hozzávágta a labdát ellenfeléhez, ezért kapott sárgát.

Még egy büntető!

Balikwisha kapott jó labdát, miután Hangya elvétette a beívelést, majd Stopira keresztezése után eljátszotta, hogy megtaposták. Amallah a bal felsőbe bombázott. Eldőlt.

Az egy madár? Vagy repülőgép? Nem, Fiola Attila az!

A jobb szélről veszélyesen középre tekeredő labdát berepülve, bravúros mozdulattal blokkolta Fiola Attila a magyar ötösről, majd Bolla Bendegúz mentett óriásit a földön fekve. Szorongat a hazai csapat, de nagyon szépen küzdenek a fehérváriak!

Márton Gábor is besárgul

Hangyát alaposan megrángatták a vonal mellett, de nem fújt semmit Collum, a magyarok edzője túl hevesen reklamált.

Vanheusden nagy luftot rúgott

Szerencsénkre. Egy szögletnél hámozta át magát Fiolán, szinte teljesen üresen érkezett hat méterre a kaputól, de futtában nem találta el a labdát, maradt az 1-1.

Ápolás miatt áll a játék

Nézni is rossz volt, ahogy Laifisz és Stopira összefejelt, a Standard Liége játékosa ráadásul pocsékul fogott talajt. A magyarok védője járt jobban, de azért őt is meg kellett nézni.

Ez sajnos villámgyors volt, egyenlítettek a belgák

Rettentő nagy volt a káosz a magyar kapu előtt, egy ügyes bejátszás után Fiola mentett nagyot, de után rögtön nem értette meg magát Kovácsikkal, így elrúgta kapusa elől a labdát. Kisvártatva jött is a beívelés, ebből még nem volt gond, de a Standard Liége-hez került újra a labda és Nicolas Gavory kilőtte a bal alsó sarkot.

Máris cseréltek a hazaiak

Látszik, hogy elégedetlen a belgák edzője, Merveille Bope Bokadit váltotta Michel Ange Balikwisha.

Megyünk is tovább

A Standard Liége kezdte a második félidőt, egy senki földjére előre ívelt labdával.

Biztató a félidei statisztika

A Standard Liége 53 százalékban birtokolja a labdát, vagyis csak kicsit van többet a belgáknál a labda, ráadásul gyengén lőnek, 6 lövésből csak Amallah szabadrúgása találta el a kaput. Túloldalon a magyar csapat négyszer próbálkozott, de micsoda különbség, hogy Nikolics gólt is szerzett!

És itt a félidő!

Nikolics góljával vezet a Fehérvár, méghozzá nem érdemtelenül! Kicsit nőtt a hazai csapat nyomása a félidő hajrájára, de meg lehet ezt csinálni!

Muszliu nagyot játszik ma

Egy jobbról érkező veszélyes beadás kereste Amallah fejét, de a Vidi védője remekül helyezkedve kicsúsztatta oldalra a labdát. Nem először a mai meccsen, eddig szinte hibátlanul játszik.