Élő Magyar foci

Nagy csata után él még a Fradi Európa Liga-álma

A Ferencvárosnak mindenképpen pontot kellett szereznie a veretlen Espanyol elleni Európa Liga-mérkőzésen. Az első félidőben mindkét csapat betalált, a második játékrészre viszont elvitte a feleket a lendület, a Fradi két tizenegyest is kapott, ám egy 96. percben kapott gól miatt mégsem tudott nyerni.

Rendkívül nehéz mérkőzés várt a Ferencvárosra az Európa Liga ötödik csoportmérkőzésén. A magyar bajnok szerencséjére az eddig veretlen Espanyol már biztosan továbbjutott, a hétvégén pedig fontos kiesési rangadót vív az Osasuna ellen a LaLigában, ezért alaposan felforgatott csapattal érkezett Budapestre.

A Fradi viszont legerősebb csapatát küldte pályára és rögtön támadólag lépett föl, eleinte Nguen Tokmac és Franck Boli veszélyeztett, majd Varga Roland távoli lövésénél védett nagyon Diego López. A vezetést végül mégis Sigér Dávid szerezte meg, miután Isael szabadrúgása kijött a kapufáról. A magyar középpályás eszmélt leggyorsabban és higgadtan a bal alsóba lőtt.

A bekapott góltól megrázta magát az Espanyol, nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a vendégek és hét perc alatt egyenlítettek is. Pipa kiosztott egy kötényt Lovrencsics Gergőnak, majd Isaelt is becsapva Oscar Melendóhoz gurított, aki kapásból lőtt. A labda Frimpong lábán megpattanva kikerülte Dibuszt és a hálóba csorgott.

Ezután is a katalánok játszottak dominánsan, de újabb komoly helyzetig nem jutottak, így félidőben 1-1 volt az állás. Térfélcsere után nehezen találta a játék ritmusát a magyar bajnok, de a félidő derekán rá tudott tenni egy lapáttal, Isael a 65. percben a felső lécre bombázott egy eladott labdát és Bolit, Sigért is meg lehetett találni jó helyzetben, az utolsó megoldásokba viszont rendre hiba csúszott.

Az utolsó 20 percre aztán elszabadult a pokol, lüktető ritmusú meccs kerekedett és a Fradi előtt óriási lehetőség is adódott, amikor Calero összehozott egy büntetőt Boli lerántásakor. Diego López azonban kiütötte Isael tizenegyesét, így maradt az 1-1 a hajrára is.

A feszült és izgalmas mérkőzés végére is maradt fordulat, Isaelt buktatták a tizenhatoson belül, amiért újra tizenegyest kapott, Michael Skvarka pedig már nem hibázott, így az ötperces hosszabbításnak már előnnyel futott neki a Fradi.

Így sem sikerült kihúzni a hátralévő időt, Civic kiállítása után benyomta ellenfelét az Espanyol és a szintén csereként beálló Darder befejelte az egyenlítő gólt.

Mivel eközben a CSZKA Moszkva is 1-1-re végzett a Ludogorec ellen, az utolsó csoportmeccs dönt arról, továbbjut-e a Ferencváros a csoportból, vagy sem.

Európa Liga, 5. forduló, H csoport

Ferencváros – Espanyol (spanyol) 2-2 (1-1)
Budapest, Groupama Aréna
V.: Tiago Martins (portugál)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Frimpong, Blazic, Civic – Sigér (Skvarka 86.), Haratin – Isael, Tokmac, Varga R. (Zubkov 62.) – Boli (Szihnyevics 83).
Espanyol: Diego López – Luís López, Calero, Dídac – Pipa, Pol Lozano, Iturraspe, Granero (Moha 69.), Corchia – Melendo (Calleri 81.), Campuzano (Darder 88.).
Gólszerző: Sigér (23.), Skvarka (91.) ill. Melendo (30.), Darder (96.)
Sárga lap: Civic (12.), Boli (25.), Frimpong (35.) ill. Luís López (43.), Calero (77.), Vila (78.), Moha (78.), Iturraspe (90.)
Piros lap: Civic (94.)

Kiemelt kép: Ivándi-Szabó Balázs / 24.hu

Az utolsó percben csúszott ki két pont a Fradi kezéből

A Fradi  támadólag lépett föl eleinte Nguen Tokmac és Franck Boli is veszélyeztett, majd Varga Roland távoli lövésénél védett nagyon Diego López. A vezetést végül mégis Sigér Dávid szerezte meg, miután Isael szabadrúgása kijött a kapufáról. A magyar középpályás eszmélt leggyorsabban és higgadtan a bal alsóba lőtt.

A feszült és izgalmas mérkőzés végére is maradt fordulat, Isaelt buktatták a tizenhatoson belül, amiért újra tizenegyest kapott, Skvarka pedig már nem hibázott, így az ötperces hosszabbításnak már előnnyel futott neki a Fradi. Így sem sikerült kihúzni a hátralévő időt, Civic kiállítása után benyomta ellenfelét az Espanyol és a szintén csereként beálló Darder befejelte az egyenlítő gólt.

Ott is van a baj

Pipa megint párharcot nyert a bal szélen, a beívelt labdáját Darder simán fejelhette a Ferencváros kapujába.

Van még fordulat, Civic piros lapot kapott

Buktatásért kapott második sárga lapot, így az utolsó percekre tíz emberrel maradt a Ferencváros. A szabadrúgásból rögtön helyzet is lett, szerencsére a vendégek fejesét meg tudta fogni Dibusz.

Ez már bent van!

Isael másodjára már nem vállalta el a tizenegyest, a csereként beállt Skvarka viszont igen: higgadtan jobb belsővel a bal alsóba lőtt. Öt perc a hosszabbítás, ennyit kell kihúznia a Fradinak.

Még egy tizenegyes!

Most Isael kapott kiugratást, Iturraspe pedig hátulról felvágta, a bíró büntetőt ítélt!

Boli szenzációsan lőtt!

Mellel levette, majd a levegőben úszva a védő szorításában kapura is húzta Franck Boli! Nagyon látványos mozdulat volt, de pont középre ment és Diego López megfogta a labdát. Ezzel Bolinak véget is ért a meccs, Szihnyevics állt be a helyére.

Frissítenek a spanyolok

Kicsit elszabadultak az indulatok, besárgult pár spanyol, bele is nyúlt inkább a meccsbe Pablo Machín és lekapta az egyébként jól játszó Melondót. Helyette Calleri állt be a hajrára.

Diego López tizenegyest véd!

Egy magasra repülő labdánál Calero csak az embert nézte, kézzel is odavert, le is rántotta Bolit, a játékvezető pedig habozás nélkül büntetőt ítélt. Isael állt a labda mögé, a bal oldalt vette célba, de Diego López kiütötte a labdát. Maradt az 1-1.

Dibusz szenzációsat védett!

Nem értették meg magukat a Fradi játékosai, amiből indult a spanyol kontra. Melendo kapott jó labdát a jobb szélen, centerezésére remekül jött Campuzano, egyből kapura is tette a labdát, de Dibusz nagyot mentett. A szögletből is jött aztán egy lövés, de erre is odaért Dibusz Dénes!

Közben itt a nagy baj, vezet a Ludogorec

Wanderson kapott az ötös sarkánál egy óriási labdát a védelem mögé ívelve, ő pedig egyből középre is tette az egyedül érkező Keserü elé, a román támadó pedig két lépésről a kapuba lőtt.

Cserélnek a vendégek is

Granero. a csapatkapitány jött le, talán a korábbi fejsérülése miatt, bár erre nem utal semmi. A helyére Moha Ezzerfani jött.

Kapufa!

Vilától gyakorlatilag ajándékba kapott egy labdát Isael, egy pattanás után tüzelt is, de nem Diego López védett, hanem a felső léc, amiről levágódott a labda. Marad az 1-1.

Zubkov jól szállt be

Varga Roland helyére állt be Olekszandr Zubkov, pár perccel később pedig bal szélen elhúzott és még Sigér Dávidot is megtalálta egy labdával, végül lövőhelyzet sajnos nem lett belőle.

Ez most tényleg tizenegyesnek tűnt

Sigér Dávid csapott volna le a labdára a tizenhatoson belül, de hátulról, a lába között szerelt Lozano, felborítva a középpályást. Tipikusan olyan eset, amikor minden Fradi-drukker tizenegyest kiált, az Espanyol hívei pedig szentül hiszi, hogy tanári szerelés volt. Befújható lett volna, de a bíró sípja néma maradt.

Ajjaj, jönnek az orvosok

Frimpong és Granero fejelt össze egy beadás során és mindketten a földön maradtak a koccanást követően. A játékvezető azonnal jelezte, hogy jöjjenek az orvosok, hosszasan ápolták mindkét játékost, Granero sokáig lábra sem tudott állni

Ó, ha egy gondolattal előrébb ér Sigér

Isael szöglete után küzdött nagyot a magyar középpályás, végül csak a lábfejét tudta beletenni a labdába, ami így a kapu jobb oldalától pár méterre pattogott pályán kívülre.

Jöhet a második félidő

Az Espanyol kezdett, méghozzá egészen aktívan, fél perc alatt szöglethez jutottak a vendégek.

Félidei statisztika

Meghökkentő adat, de az Espanyol birtokolta a labdát 62%-ban az első félidőben. Ami jobban bánthatja a Fradit, hogy emellett csak egyszer találta el a spanyol csapat a kaput, ebből gól is lett. A magyarok hatszor lőttek kapura, ebből három talált kaput.

Vége a félidőnek

Jól kezdett a Ferencváros, de a bekapott gól után rákapcsoló Espanyol keményen megizzasztotta. Félidőben 1-1 az állás.

Ebben több volt

A tizenhatos előteréből járt szabadrúgás, Varga Roland a bal alsó felé tekert, hátha akkor is kaput talál, ha senki sem ér labdába, de egyrészt kifejelték a spanyolok, másrészt Blazic lesen is volt, miközben fejelni próbált.