Az MTK első sikere a Ligakupában

A fővárosiak a D-csoport negyedik fordulójában 4-2-re verték a nyeretlen Szolnokot.

A budapesti felhőszakadás után meglehetősen csúszós, vizes talajon játszották a kora délutáni meccset. Az első félidő ötödik percében máris vezetést szereztek a szolnokiak: egy oldalszabadrúgást követően Kocsis Dávid kapásból tekert a hálóba. Hat percre rá jött az egyenlítés: Pál András beadását Balajti Ádám váltotta gólra (1-1). A 32. percben Rácz Ferenc nagy lövését védte a szolnokiak kapusa – tudósít az MTK honlapja.

A negyvenedik percben egy szabálytalanságot követően büntetőhöz jutott az MTK, Balajti a jobb alsó sarokba gurította a labdát. Ezzel fordítottak a fővárosiak, de az első félidőnek még nem volt vége! Újabb nagy helyzet adódott a hazai csapat előtt, Nagy Tibor ugratta ki Pált, aki centikkel a kapu mellé lőtt, azonban a lefújás előtt még egyenlíteni tudott a szolnoki csapat: Kocsis Dávid szerezte meg második gólját 18 méterről (2-2)

Az ötvenedik percben egy kontrát követően a csereként beállt Könyves Norbert futott fel, kitette a labdát Vass Patriknak, majd Balajtihoz került, aki a jobb alsóba lőtt. Az 52. percben a Szolnok nyomás alá helyezte a hazai kaput, de Groppioni bravúrosan védett. A 68. percben egy kontra után Ladányi Tibor lőtte ki a jobb alsót. Könyves előtt adódott még két nagyobb helyzet, de az eredmény már nem változott, 4-2-re nyert az MTK.

Ligakupa, 4. forduló

D-csoport

MTK – Szolnoki MÁV FC 4-2 (2-2)

Hidegkuti-stadion, 50 néző. Játékvezető: Veizer

MTK: Groppioni – Nagy T., Djurics, Poór, Hangya (Tóth F., a szünetben) – Ladányi, Pölöskei Zs. – Pál A. (Könyves, a szünetben), Vass P., Rácz F. – Balajti (Batizi-Pócsi, 74.). Edző: Garami József

Szolnok: Rézsó – Pintér L., Demeter, Tamási G., Vatai, Nagy D. – Nagy I. (Szepessy R., 61.), Mile (Lengyel B., a szünetben), Kállai (Tisza K., a szünetben), Dobos – Kocsis D. Edző: Bontovics Ferenc

Gólszerzők: Balajti (9., 41., 50.), Ladányi (68.), illetve Kocsis D. (6., 45.)

A csoport állása: 1. Ferencváros 10 pont, 2. Kecskemét 7 pont, 3. MTK 4 pont, 4. Szolnok 1 pont

C-csoport

Videoton FC – Zalaegerszegi TE FC 2-0 (1-0)

Felcsút, 100 néző. Játékvezető: Farkas T.

Videoton: Somodi – Baksa, Szekeres A., Tamás, Kiprich Dávid – Renato Neto, Haraszti – Paudits (Kovács I., 51.), U. Nikolics (Tar, 81.), Paraibá (Barcsay, 75.) – Torghelle. Edző: Paulo Sousa

ZTE: Penksa – Mavolo, Ante, Kovács G., Juhász D. – Horváth L. – Hajdú N. (Frizoni, a szünetben), Kocsis A., Grbics (Bíró A., 72.), Jasarevics – Bajics (Pál D., a szünetben). Edző: Preisinger Sándor

Gólszerző: Haraszti (33., 70.)

A csoport állása: 1. Videoton 10 pont (4 mérkőzés), 2. Pápa 6 pont (3 mérkőzés), 3. Zalaegerszeg 3 pont (4 mérkőzés), 4. Kaposvár 1 pont (3 mérkőzés)