A Ligakupában is nyert a ZTE

A Zalaegerszeg hazai pályán 2-1-re győzött a Kaposvári Rákóczi ellen a Ligakupa második fordulójában.

Ligakupa, C-csoport, 2. forduló
Zalaegerszegi TE FC – Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (2-0)
Zalaegerszeg, 500 néző. Játékvezető: Kovács J. Z.
ZTE: Jahics (Penska, 52.) – Kocsárdi, Budovinszky (Mavolo, 78.), Kovács G., Juhász – Milas, Nánási – Pál D., Máté, Tóth P. (Babati B., 51.) – D. Pavicsevics. Edző: Preisinger Sándor
Kaposvár: Horváth L. – Fenyvesi, Vadas, Major (Böjte, 60.), Laczkó – Thian (Böle, a szünetben) – Házi, Böröczky, Dialo (Földes, 68.), Zmukics – Vrucina. Edző: Barna László
Gólszerzők: Tóth P. (28., 30.), illetve Diallo (64.)

Állítsd össze Álomcsapatodat az NB I-ből! regisztrálj szeptember 14-ig, és nyerd meg te a bajnokságot!Klikk!

A szokásos kezdeti ismerkedés után meddő mezőnyfölényre tettek szert a vendég somogyiak. Ezt követően a 25., majd a 27. percben is a kapufát találták el, előbb Diallo fejese csattant a felső lécen, majd Vrucina nagy helyzetből a bal kapufát találta telibe. Jött a gyors válasz, a sokat futó Pál Dávid jó beadását Tóth Péter a kint álló kapus felett mintegy 12 méterről okosan fejelte a kapuba – tudósít a Zalai Hírlap.

Két perccel később egy hazai akciót követően Milos lövése lepattant a védőkről, Tóth Péter pedig hat méterről higgadtan az üres kapuba gurított (2-0). A félidő hajrájában a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben. A fordulás után négy perccel Tóth Pétert buktatták, a tizenegyest viszont Darko Pavicsevics a kapu fölé bombázta. A 64. percben Dialo szépített, és a folytatásban is szorongattak a vendégek, de egyenlíteni nem tudtak. Bár mindkét oldalon akadt néhány biztató helyzet, a hálók érintetlenek maradtak. Ebben az időszakban a kaposváriak mozgattak nagyobb energiákat, ám a hazaiak fegyelmezetten védekeztek, és így győztesen hagyták el a játékteret.