A próbázó duplája és az MTK-s Messi

A Honvéd 4-0-ra nyert a Rimaszombat ellen, az MTK viszont 2-0-ra kikapott a Nyitrától.

Lejátszotta első felkészülési meccsét a Honvéd. Az olasz edző, Marco Rossi legénysége 4-0-ra nyert a szlovák MFK Rimavska Sobota ellen. Az új tréner főleg azokat a játékosokat küldte pályára, akikről kevés információja volt, így főleg a próbajátékon lévő légiósokból állt a csapat. A kezdőben Kemenes, Marshal, Vidovics és Délczeg képviselte az előző szezon negyedik helyezett együttesét. A gólnélküli első félidőt követően a szünet után már jobb játékot és gólokat is láthatott a közönség. Előbb Hidi Patrik volt eredményes, majd a próbajátékon lévő Kosztics duplázott, végül Czár Richárd alakította ki a végeredményt (4-0).

Az MTK már második alkalommal lépett pályára edzőmeccsen a felkészülés során. Az első próbálkozás 3-2-es vereséget hozott a szlovák Senica ellen, szombaton. Ezúttal szintén egy szlovák csapat, az FC Nitra győzte le 2-0-ra a magyar élvonal újoncát az agárdi Sándor Károly Akadémián. A második félidőben Messi is bemutatkozott az MTK-ban! A 19 éves kameruni játékos az elmúlt fél évet Agárdon töltötte, és most Garami Józsefnek is megmutathatta, mit tud.