Elődöntős a Pápa a Ligakupában

A Pápa hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Kaposvárral a Ligakupa-negyeddöntő visszavágóján.

Ligakupa, negyeddöntő, visszavágó
Lombard Pápa Termál FC – Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (0-1)
Pápa, 250 néző. Játékvezető: Radványi
Pápa: Szűcs L. – Enyingi, Dóczi (Balogh B., a szünetben), Tóth G., Présinger – Inutile, Quintero, Arsics (Németh M., 62.) – Csepregi (Lovrencsics, a szünetben), Csermelyi (Gyömbér, 69.), Szilágyi (Benko, a szünetben). Edző: ifj. Bene Ferenc
Kaposvár: Posza – Fenyvesi, Bank, Major, Jánvári – Sedlak, Addo (Kovács O., 85.) – Katona Gy., Diallo, Bőle (Grumics, 85.) – Haruna (Ndiaye, a szünetben). Edző: Sisa Tibor
Gólszerzők: Benko (50.), illetve Haruna (13.)
Kiállítva: Diallo (65.)
Továbbjutott: Pápa (2-1)

Nem indult jól a mérkőzés hazai szempontból, hiszen már viszonylag korán, 13 perc után vezetést szereztek a kaposváriak, amikor Haruna elé pattant a labda, aki közelről nem hibázott (0-1)! A gól után jobbára mezőnyjáték folyt, komolyabb helyzetek nélkül. Az első félidő vége előtt nem sokkal Dóczi szabadított fel a félpályánál, amikor Diallo csúnyán, nyújtott lábbal rátartott, de a játékvezető érthetetlen módon csak sárgával díjazta a brutális belépőt.

A félidőben cserékkel próbálta meg felpörgetni csapatát ifj. Bene Ferenc, a Pápa edzője, ami sikerült is neki, hiszen az ötvenedik percben Lovrencsics beadását Benko értékesítette (1-1)! A házigazda nem érte be ennyivel, és tovább támadott, de csak helyzetekig jutott. A 65. percben aztán Diallo megkapta második sárga lapját, és mehetett zuhanyozni. Ezután a játékosok száma és az eredmény sem változott, így a Pápa 2-1-es összesítéssel továbbjutott.