Videó

Először iksz

Az Újpest hazai környezetben 1-1-es döntetlent játszott a Pápa együttesével az OTP Bank Liga tízedik fordulójában. Ez volt a két csapat történetének 11. egymás elleni összecsapása, és most először született döntetlen.

Korán vezetéshez juthatott volna a hazai csapat, de Vasziljevics ziccerét a korábbi újpesti kapus, Szűcs Lajos nagy bravúrral hárította. Az első félidő közepén ugyanakkor már a pápai hálóőr is tehetetlen volt Kabát Péter szabadrúgásával szemben, a fővárosiak rutinos csatára sorozatban harmadik bajnokiján volt eredményes. A fordulást követően sokáig kissé visszahúzódott az Újpest, és magabiztosan őrizte is előnyét, egészen a 79. percig, ekkor ugyanis Goran Marics távoli lövése egy hazai védő fején megpattanva utat talált a hálóba. A hajrában már nem változott az eredmény (1-1).