Törökország

Bravúros soroksári győzelem

Az NB II újonca 1-0-ra nyert a kazah Okzhetpes elleni edzőmeccsen.

A másodosztályú Soroksár SC vasárnap délután a kazah FK Okzhetpes ellen lépett pályára a törökországi edzőtáborban.

Az első játékrész nagy részében a kazah együttesnél volt a labda, ám mezőnyfölénye meddőnek bizonyult, nagy helyzetet egészen a 45. percig nem sikerült kidolgoznia. Ekkor azonban Rácznak kellett résen lennie, de a fiatal kapus lábbal tisztázott a rövid sarok elől.

A második félidőben már többet birtokolta a labdát a dél-pesti együttes, több tetszetős akciót is vezetett, ám a befejezésekbe, vagy az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. Az utolsó pillanatokban azonban Kovács Dániel adott remek labdát Péter Antalnak, aki szép átvétel után a kapuba passzolt (1-0). Gyönyörű gól volt, az edzéseken sokat gyakorolt figurák egyikéből sikerült betalálni. Az utolsó percek eseménytelenül teltek el, tehát bravúros győzelmet aratott az NB II-es csapat – tudósított a Soroksár SC honlapja.

Soroksár SC – FK Okzhetpes (kazah) 1-0 (0-0)

Törökország

Soroksár: Rácz – Simita (Kincses), Pandur (Farkas A.), Gyurácz, Szalkai (Tóbiás) – Lannert (Balaskó), Huszák (Kovács D.) – Szabó R. (Péter A.), Lisztes (Szenes), Pál A. (Tokodi) – Lovrencsics B. Edző: Varga Attila

Gólszerző: Péter A.