Futsal

Döntetlen a veszprémi rangadón

Négy mérkőzést rendeztek hétfő este a futsal NB I alapszakaszának 18. fordulójában.

A veretlen listavezető győriek a mindössze egy győzelemmel rendelkező Rubeola csapatát fogadták. Érdekesség, hogy a Rába ETO-nak a meccs előtt tízszer annyi pontja volt, mint a csömörieknek. A két együttes közti jelentős különbség már az első félidőben kiütközött, hiszen a hazaiak nyolc gólt rámoltak be 13 perc alatt. Mindkét játékrész elején tartani tudták magukat a vendégek, de a vége 10-0 lett, pontosan annyi, mint az előző bajnokság alapszakaszában, 2012 szeptemberében.

A Magyar Kupa 2012-es elődöntőjében a Berettyóújfalu 14-1-re nyert Veszprémben, de mára a két csapat párosítása rangadóvá vált. Az MVFC a bajnoki címért, a bakonyiak pedig a dobogóra kerülésért küzd. A várakozásoknak megfelelően nagy csatát hozott a meccs, az első félidőben a hazaiak kétszer is vezettek, de a látogatók mindkétszer egyenlítettek. Érdekes módon a második felvonásban nem született gól, úgyhogy maradt a döntetlen.

A Pest megyei rangadón az újonc Dunakeszinek muszáj volt javítania, hiszen az előző fordulóban kikapott a Szegedtől. A javítás sikerült, ráadásul olyan győzelemmel, amit még a Kinizsinél sem sejthettek. Már az első játékrészben hat gólt szereztek, és a folytatásban tovább növelték a különbséget.

Debrecenben két olyan csapat találkozott, amely 2014-ben még nem szerzett pontot. A rossz sorozatot hétfő este a DEAC törte meg, hiszen 5-3-ra nyert a Nagykáta ellen. Érdekesség, hogy a hazaiak kapusa, Szalánczi Zoltán ismét gólt szerzett. Az előző szezonban kilenc találattal zárt!

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 18. forduló

Rába ETO – Rubeola FC Csömör 10-0 (8-0)

Gólszerzők: Alvarito (7., 16., 20.), Fabio (12., 17.), Harnisch (16.), Carlinho (17.), Juanra (19.), Lódi (30.), Püspök (38.)

Kiállítva: Horváth B. (16.)

Aramis SE – Dunakeszi Kinizsi 3-10 (2-6)

Gólszerzők: Frank T. (8.), Varga Cs. (öngól 15.), Frank P. (24.), illetve Tóth Sz. (öngól 6.), Varga Cs. (9., 39.), Kun G. (11., 12., 17., 19.), Csopaki (27.), Temesi (30.), Fehér K. (32.)

1. FC Veszprém – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 2-2 (2-2)

Gólszerzők: Boromisza D. (7.), Tatai (11.), illetve Rábl (10.), Trencsényi (18.)

DEAC Armada – Kincsem Lovaspark-Nagykáta 5-3 (4-1)

Gólszerzők: Kiss A. (8.), Berecz (16., 36.), Szalánczi (19.), Nagy Zs. (20.), illetve Tóth A. (1.), Besenyei (25.), Ködöböcz (31.)

Pénteken játszották: Újszegedi TC – MAFC-BME-Docler Akadémia 5-3 (2-2)

A Rákosmenti FC visszalépése miatt a Haladás szabadnapos volt.