Futsal

Nem tudott nyerni a Berettyó

Szerda este két mérkőzéssel folytatódott a teremlabdarúgó Magyar Kupa negyeddöntője.

Az NB I egyik élcsapata, a Berettyóújfalu a másodosztály Keleti-csoportjának második helyezettje, a Törökszentmiklós otthonában látogatott. A meccsen sokáig nem született gól, aztán a hazaiak szereztek meg a vezetést, ám az év legjobb játékosának megválasztott Rábl János duplájával még a szünet előtt fordított az MVFC.

A második félidő közepén Gál István növelte a vendégek előnyét, de a hazaiak két gyors góllal visszajöttek a meccsbe. Rábl harmadik találatával ismét a Berettyónál volt az előny, de a házigazdák nem adták fel, és megint sikerült egyenlíteniük (4-4).

A másik meccs még nagyobb meglepetést hozott, ugyanis a bajnokságban szép eredményeket elérő veszprémiek gólt sem tudtak rúgni az alsóházba tartozó Rubeola otthonában, így alaposan megnehezítették a helyzetüket a januári visszavágó előtt.

Ezzel a két mérkőzéssel véget ért az idei naptári év a teremlabdarúgók számára, hiszen legközelebb január elején rendeznek bajnoki találkozókat.

Teremlabdarúgó Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések

Bábolna Natural Meat FC Törökszentmiklós – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 4-4 (1-2)

Gólszerzők: Horváth S. (16.), Bozsó (31., 36.), Szedlák (32.), illetve Rábl (18., 18., 34.), Gál I. (27.)

Rubeola FC Csömör – 1. FC Veszprém 3-0 (1-0)

Gólszerzők: Vadászi (15.), Jenei (22.), Kurucz (34.)

Kiállítva: Smeló (17.)

Hétfőn játszották

MAFC-BME-Docler Akadémia – Ferencvárosi TC 4-3 (3-3)

A visszavágókat januárban rendezik; a Rába ETO – Újszegedi TC párharc mindkét mérkőzését február végére halasztották.