Futsal

A sereghajtó első pontja

Négy mérkőzést játszottak hétfő este a teremlabdarúgó NB I alapszakaszának tizedik fordulójában.

Közvetlen riválisát, az UTC csapatát fogadta a Swietelsky-Haladás VSE. A szezont nagyon gyengén kezdő, nemrégiben edzőváltáson is áteső szombathelyiek 5-2-es győzelmükkel megelőzték a szegedieket, és feljöttek a hetedik helyre a tabellán.

A nap rangadóján a negyedik helyezett Veszprém a hatodik Dunakeszi együttesét látta vendégül. A hazaiak 1-0-s első félidő után a második játékrészben eldöntötték az összecsapást, és tapadnak az élmezőnyhöz. A végeredmény 4-1 lett.

A Debrecen és a Csömör alsóházi összecsapásán 3-3-as félidő után végül a hazaiak örülhettek, 6-4-re nyertek, és egy helyet előreugrottak a táblázaton.

A tabella utolsó két helyezett csapata mérkőzött, ugyanis a Nagykáta a Rákosmenti FC-t látta vendégül. Az eddig pont nélkül álló hazaiak nagyon közel álltak az első győzelmükhöz, de az utolsó percben kapott két gól után 5-5-re végződött a találkozó.

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 10. forduló

Swietelsky-Haladás VSE – Újszegedi TC 5-2 (4-1)

Gólszerzők: Dorogi (6., 14., 18.), Németh (10.), Halmos (28.) illetve Dürgő (2.), Hegyesi (34.)

1. FC Veszprém – Dunakeszi Kinizsi 4-1 (1-0)

Gólszerzők: Tatai (7., 27., 37.), Boromisza G. (29.) illetve Varga Cs. (22.)

DEAC Armada – Rubeola FC Csömör 6-4 (3-3)

Gólszerzők: Fekete V. (9.), Berecz (14., 33.,), Varga D. (17.), Angyalos (36.), Kiss A. (36.) illetve Schrancz (3., 8.), Jenei (18.), Póta (22.)

Kiállítva: Smeló (33.)

Kincsem Lovaspark-Nagykáta – Rákosmenti FC 5-5 (1-2)

Gólszerzők: Fülöp L. (17., 32., 36.), Érsek (31.), Kovács N. (37.) illetve Érsek (öngól 6.), Mészáros S. (16., 33.), Horváth N. (40.), Szabó Zs. (40.)

Kiállítva: Varga P. (19.)

Pénteken játszották

Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – MAFC-BME-Docler Akadémia 5-1 (3-1)

A győriek nemzetközi kupaszereplése miatt a Rába ETO – Colorspectrum Aramis mérkőzést november 28-án, csütörtökön rendezik.