Óriási pofont kapott a legutóbbi világbajnokság hőse

SIA KAMBOU / AFP
Evidence Makgopa (jobbra) szerzett vezetést a dél-afrikaiaknak
A világbajnoki elődöntős Marokkó már a nyolcaddöntőben kiesett a labdarúgó Afrika-kupán, miután kedden 2-0-ra kikapott a Dél-afrikai Köztársaságtól

A torna utolsó nyolcaddöntőjében a marokkóiak nagy fölényben játszottak, ám minden helyzetüket kihagyták, a dél-afrikaiak azonban Evidence Makgopa révén az 57. percben vezetést szereztek. Igaz, meg kellett küzdeni a gólért a VAR-nak is, mert elég lesgyanús szituációból született.

A támadó 2021 októbere óta először volt a eredményes, a lehető legjobbkor.

A hajrában Asraf Hakimi lehetőséget kapott az egyenlítésre, a játékvezető ugyanis úgy ítélte meg, hogy Ajub el-Kabi lövésébe Mothobi Mvala kézzel ért bele. Hakimi azonban a 85. percben a kapufára lőtte a büntetőt, a ráadásban pedig Teboho Mokoena bebiztosította Dél-Afrika sikerét (2-0).

A 2022-es világbajnokság elődöntősének így a saját kontinensén továbbra is várnia kell, a csapat eddig mindössze egyszer nyert Afrika-kupát, még 1976-ban.

A dél-afrikaiak a negyeddöntőben a Zöld-foki szigetek válogatottja ellen folytatják.