Leverkuseni védő buta öngólja is kellett a kieséshez az Afrika-kupán

KENZO TRIBOUILLARD / AFP
Edmond Tapsoba rosszkor volt rossz helyen
Mindkét félidőt góllal kezdte a mali válogatott Burkina Faso ellen a labdarúgó Afrika-kupa nyolcaddöntőjében, és végül 2-1-es győzelemmel bejutott a legjobb nyolc közé.

A mérkőzés negatív hőse a Bayer Leverkusen védője, Edmond Tapsoba volt, aki 133 másodperc elteltével bevette a saját kapuját (1-0), vezetéshez juttatva ezzel Malit.

A szünet után Lassine Sinayoko növelte az előnyt és ugyan tíz perccel később az Aston Villa csatára, Bertrand Traoré szépített büntetőből (2-1), egyenlítenie nem sikerült a Burkina Fasó-i csapatnak, Issoufou Dayo 91. percben fejelt gólját ugyanis a játékvezető les miatt érvénytelenítette.

Mali – amely 2012-ben és 2013-ban is bronzérmes volt – tizenegy év jutott ismét negyeddöntőbe. Az ellenfél a házigazda Elefántcsontpart lesz.

Érdekesség, hogy egyetlen csapat sem játszott több meccset (55-öt) az Afrikai Nemzetek Kupáján anélkül, hogy felemelte volna a trófeát – Maliban valószínűleg szívesen lemondanának erről a statisztikai mutatóról.