Az angolokat kiejtő edző időhúzása miatt majdnem tömegverekedés lett az U17-es vébén

Az U17-es labdarúgó-világbajnokság szenzációja volt szerdán, hogy Üzbegisztán kiejtette Angliát a nyolcaddöntőben.

Az üzbégek hamar, már a negyedik percben vezetést szereztek, félidőre mégis 1-1-gyel vonultak a csapatok. Térfélcsere után azonban Lazizbek Mizraev gyönyörűen lőtt a jobb fölső sarokba egy szabadrúgást. Utólag kiderült, hogy ezzel a legjobb nyolc közé lőtte a csapatát.

A meccs leglátványosabb jelenetét mégsem ő, vagy a kilenc (!) védést bemutató Mukhamadyusuf Sobirov hoztta össze, hanem az üzbégek szövetségi kapitánya, Jamoliddin Rakhmatullaev. Az utolsó percben egy kiguruló labdát az edző jóformán kibikázta a stadionból, hogy húzza az időt, amitől az angolok begőzöltek és majdnem tömegverekedés alakult ki a meccsből. A játékvezető ki is állította Rakhmatullaevet, aki így nem lehet ott a negyeddöntőben a kispadon.

Jamoliddin Rakhmatullaev (Uzbekistan U17 manager) great clearance vs England 90+10′
byu/Gungerz insoccer

Az üzbégek legközelebb Franciaországgal találkoznak, amely csapat 0-0 után tizenegyesekkel ejtette ki Szenegált.