José Mourinho stábja már megint balhét okozott

Az AS Roma edzői stábja, kispadja megkapta idei 12. piros lapját is a Feyenoord elleni győztes Európa Liga meccs hajrájában.

Korábban foglalkoztunk már az AS Roma Feyenoord (4-1) elleni Európa Liga továbbjutásával, azonban a mérkőzésen történt egy olyan kirívó eset, amivel éremes külön is kitérni.

Az AS Roma edzője José Mourinho híres arról, hogy  nem csak magát, de játékosait, sőt, stábtagjait is olyan tűzben tartja, annyira felpaprikázza, hogy gyakran átesnek a ló tulsó oldalára.

Ebben a szezonban eddig 11 piros lapot kapott a római szakmai stáb,

amit csütörtökön a másodedző Salvatore Foti megtoldott még egyel.

A hosszabbítás legvégén, a 120. percben Gimenezzel a labdáért folytatott küzdelemben volt túl vehemens, sütött el egy bal alkaros nyaklevest. Mutatjuk, bár kétségtelen, talán Gimeneznek is kijár egy kisabb színpadi díj az alakításáért.

Az AS Roma a Ferencvárost kiejtő a Bayer Leverkusennel találkozik az elődöntőben – ezek szerint Foti nélkül a kispadon. A Konferencia Ligában az AZ Alkmaar színeiben Kerkez Milos szintén elődöntős, miután a magyar válogatott szárnyvédő hathatós közreműködésével kiejtették a belga Anderlechtet.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók

Sevilla (spanyol) – Manchester United (angol) 3-0 (1-0)
gól: en-Nesziri (8., 81.), Badé (47.)
továbbjutott: a Sevilla, 5-2-vel.

Sporting (portugál) – Juventus (olasz) 1-1 (1-1)
gól: Edwards (20., 11-esből), illetve Rabiot (9.)
továbbjutott: a Juventus 2-1-gyel.

Union Saint-Gilloise (belga) – Bayer Leverkusen (német) 1-4
gól: Terho (64.), illetve Diaby (2.), Bakker (37.), Frimpong (60.), Hlozek (79.)
továbbjutott: a Leverkusen 5-2-vel.

AS Roma (olasz) – Feyenoord (holland) 4-1 (0-0, 2-1, 3-1) – hosszabbítás után
gól: Spinazzola (60.), Dybala (89.), el-Shaarawy (101.), Pellegrini (109.), illetve Igor Paixao (80.)
továbbjutott: az AS Roma 4-2-vel.