Kerkez büntetőt harcolt ki, kapufát lőtt – drámai meccsen elődöntős az AZ

Paolo Bruno / Getty Images
A brüsszeli 2-0-s vereség után hazai pályán már az első félidőben ledolgozta hátrányát a magyar válogatott Kerkez Milossal felálló AZ Alkmaar labdarúgócsapata, amely végül tizenegyesekkel jutott be a Konferencia Liga elődöntőjébe.

Szenzációsan kezdtek a hollandok, mert szűk negyedóra alatt 2-0-ra vezettek. Mindkét gólt a görög válogatott csatár, Vangelisz Pavlidisz szerezte, előbb az 5. percben a Kerkez buktatásáért megítélt büntetőt vágta a hálóba, majd a 13. percben közelről talált be (2-0).

Az AZ maradt lendületesebb, de csak nem sikerült begyötörni a győztes találatot. A legközelebb ehhez talán Kerkez volt, aki a 81. percben a kapufát is megdöngette. A magyar játékost a hosszabbítás első félidejében lecserélte edzője,

Az eredmény nem változott, jöhettek a tizenegyesek, ahol a hazaiak négy játékosa nem hibázott, Matthew Ryan kapus pedig bravúrral kivédte Jan Vertongen és Killian Sardella lövését is.

A holland csapat az elődöntőben a West Ham Uniteddel csap össze, amely hazai pályán 4-1-re verte a belga Gent együttesét.

Konferencia Liga, negyeddöntő, visszavágók

AZ Alkmaar (holland) – Anderlecht (belga) 2-0 (2-0, 2-0, 2-0) – 11-esekkel: 4-1
gól: Pavlidisz (5., 13., előbbit 11-esből)
továbbjutott: az AZ Alkmaar 2-2-es összesítéssel, 11-esekkel.

Fiorentina (olasz) – Lech Poznan (lengyel) 2-3 (0-1)
gól: Sottil (78.), Castrovilli (92.), illetve Sousa (9.), Velde (64.), Sobiech (69.)
továbbjutott: a Fiorentina, 6-4-es összesítéssel.

West Ham United (angol) – Gent (belga) 4-1 (1-1)
gól: Antonio (37., 63.), Lucas Paquetá (55. – tizenegyesből), Rice (58.), illetve Cuypers (26.)
továbbjutott: a West Ham, 5-2-es összesítéssel.

Nice (francia) – FC Basel (svájci) 1-2 (1-0, 1-1, 1-2) – hosszabbítás után
gól: Laborde (9.), illetve Augustin (86.), Adams (98.)
továbbjutott: a Basel 4-3-mal.