Egy Bundesliga-csapat nagyobb verést mért Gulácsiékra, mint a Real

FEDERICO GAMBARINI / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

A Borussia Mönchengladbach magabiztos játékkal, 3-0-ra nyert otthon az RB Leipzig ellen a német labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Az első félidőben hamar fölénybe került a Gladbach, a hazai csapat erőtől duzzadó, önbizalommal teli játékkal rukkolt elő, miközben a vendégek – akiknél Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik végig a pályán volt – tompán futballoztak, többször eladták a labdát és kulcshelyzetekben rossz döntéseket hoztak.

A hazaiak mindkét első félidei gólját a válogatott Jonas Hofmann szerezte: a 10. percben Gulácsi védése után lőtte a kipattanót a kapu bal oldalába, majd lipcsei labdavesztés után gyors kontrából volt eredményes a 35. percben.

Hofmann tagja a Nemzetek Ligájában pénteken a magyarokkal játszó német válogatottnak, júniusban pedig gólt lőtt a Puskás Arénában az 1-1-gyel zárult NL-mérkőzésen.

A Lipcse ellen különösen jól megy neki mostanában, májusban is duplázni tudott a hazai 3-1-es siker alkalmával.

A szünet után az 53. percben növelte előnyét a Mönchengladbach, ezúttal Ramy Bensebaini emelte át a labdát Gulácsin egy szöglet után. A vendégek játékában továbbra sem volt átütőerő, így érdemben nem változott a helyzet, maradt a 3-0.

A lipcsei csapatnak nem volt jó hete, mivel szerdán 2-0-s vereséget szenvedtek a BL-ben a címvédő Real Madrid otthonában.