Nemzetközi foci bajnokok ligája

A Fradi kölcsönadott csatára továbblőtte csapatát a BL-ben

A szlovén Maribor Roko Baturina duplájával jutott tovább a Bajnokok Ligájában az FK Sahcjor Szalihorszk ellen.

Húsz perc alatt lerendezte ellenfelét a gálázva továbbjutó Fradi
Villámgyorsan került nagy hátrányba a kazah bajnok az FTC vendégeként, végül ötig meg sem állt a Ferencváros.

A Ferencvárostól kölcsönadott horvát csatár kezdőként lépett pályára és ha némi szerencsével is, de vezetést szerzett a 12. percben.

Mivel az első mérkőzés 0-0-ra végződött, a fehéroroszoknak mindenképp gólt kellett volna szerezniük, de ehelyett Baturina talált be újra a második félidőben.

A végeredmény is 2-0 lett, így aztán Baturina duplája döntötte el a továbbjutást. A következő fordulóban a szlovén bajnok a Sheriff Tiraspollal csap majd össze.

Bajnokok Ligája

FK Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz)-NK Maribor (szlovén) 0-2 (0-1)
Tj.: a Maribor, 2-0-s összesítéssel
Dinamo Batumi (georgiai)-Slovan Bratislava (szlovák) 1-2 (0-0, 0-0, 1-0), hosszabbítás után

Tj.: a Slovan, 2-1-es összesítéssel
CFR Cluj (román)-Pjunik Jereván (örmény) 2-2 (1-0, 1-1, 2-1), tizenegyesekkel: 3-4
Továbbjutott: a Pjunik Jereván, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel
Linfield FC (északír)-The New Saints (walesi) 2-0 (0-0, 1-0, 2-0), hosszabbítás után
Tj.: a Linfield, 2-1-es összesítéssel
Ferencvárosi TC-FK Tobol Kosztanaj (kazah) 5-1 (3-1)
Tj.: a Ferencváros, 5-1-es összesítéssel
KÍ Klaksvík (feröeri)-Bodö/Glimt (norvég) 3-1 (2-0)
Tj.: a Bodö/Glimt, 4-3-as összesítéssel