A Nemzetek Ligája leggyorsabb góljával kapták el a svájciak a portugálokat

Fabrice COFFRINI / AFP

Svájc legyőzte Portugáliát a Nemzetek Ligája A csoportjának negyedik fordulójában.

A meccs már az első percben eldőlt, a portugálok elvesztették a labdát a saját térfelükön, majd Widmer beadása után Seferovic fejelt a jobb sarokba. Az 55. másodpercben esett fejesgól a harmadik kiírásánál járó Nemzetek Ligája eddigi leggyorsabb találata.

A portugál csapat négy győzelem és egy döntetlen után első vereségét szenvedte el 2022-ben.

Szintén a 2. csoportban szerepel a spanyol csapat, amely 2-0-ra intézte el Csehországot. Az első félidő középen a 70 százalékos labdabirtokást produkáló spanyolok Asensio előkészítése után Soler révén kerültek előnybe,

majd a második félidőre is tartogattak egy gólt, ezt Sarabia szerezte, de az igazi érdem Olmóé és Ferran Torresé volt.

A csoportot a spanyolok vezetik 8 pontjukkal.