Anwar AMRO / AFP

Szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt egy világbajnoki selejtező

Csütörtök délután félbeszakadt a Libanon-Szíria világbajnoki selejtező.

A vendégek korán betaláltak és a félidőre már 3-0-ra vezettek, ami kicsapta a biztosítékot a libanoni drukkereknél. A félidő végén már pályára dobáltak vizes palackokat. A bíró jelezte, hogy ha ez újra megtörténik, felfüggeszti a meccset, amire a 71. percben került sor, ráadásul az egyik partjelzőt találták el vele.

Hosszú szünet érkezett, a játék sokáig állt, de az ázsiai szövetség delegáltja úgy döntött, be kell fejezni a meccset. Az eredmény már nem változott, de a lfeújás után a libanoni szurkolók megtámadták a szíriaiakat.

Ez volt a szír válogatott első győzelme a csoportkörben, míg Libanonnak csak azért nem úszott el a pótselejtezőt érő harmadik hely, mert az Egyesült Arab Emírségek csapata kikapott Iraktól.