A Liverpool megérkezett a Manchester City nyakára, Van Dijk szédületes rekordot hozott össze

Lindsey Parnaby / AFP

A Liverpool Sadio Mané góljával győzött a West Ham ellen a Premier League 28. fordulójában.

A győzelem azt jelenti, hogy a Pool hátránya mindössze három pont az éllovas Manchester City mögött, amely vasárnap a városi rivális Uniteddel játszik.

A Liverpool holland védője, Virgil van Dijk új Premier League-rekordot állított fel azzal, hogy zsinórban 60 hazai bajnokit vívott meg veretlenül, a mérlege 52 győzelem, 8 döntetlen.

A Chelsea úgy nyert 4-0-ra a Burnley ellen, hogy a félidőben még 0-0 volt az állás, aztán a 47. és a 69. perc között négyszer is betaláltak a londoniak.

Folytatja a menekülést a Newcastle, amely utolsó öt meccséből négyet is megnyert, most a Brightont verte 2-1-re, és ezzel hét pontra eltávolodott a veszélyzónától.