Gólínség a topligákban: kicentizte a Bayern München, a Manchester City és a Real Madrid is a sikert

Alvaro Medranda/Eurasia Sport Images/Getty Images

Az NB I-ben két meccsen is 0-0 született és nagyon sokáig úgy tűnt, a világ legerősebb bajnokságainak sztárcsapatai sem fognak tudni gólnak örülni, végül azonban 1-0-ra behúzták a meccseiket.

Roman Abramovics átadta a Chelsea irányítását
19 év után változott a klub tulajdonosa a vezetői pozícióból, hogy megvédje azt.

Angliában a címvédő Manchester Citynek 82 perc kellett a győztes gólhoz, ekkor Phil Foden elé került a labda óriási mázlival, az angol támadó pedig nagyon nyugodtan talált a kapuba.

Szinte ugyanekkor húzta be a meccsét a Real Madrid is Karim Benzemának hála, aki Vinícius Juniort hozta nagy helyzetbe, de futott tovább, így a brazil vissza tudta elé tenni a labdát. A francia csatárnak csak az üres kapuba kellett lőnie. Az igazság kedvéért azért említsük meg, Casemiro már a 39. percben betalált, de előtte ellökte a Rayo Vallecano védőjét, így a 83. percig izgulhattak a madridiak.

Kicsit hamarabb megtörte a jeget Frankfurtban a Bayern München, amelyben Leroy Sané kapott egy parádés indítást Joshua Kimmich-től a védők és középpályások között. A német támadó okosan gurította a labdát a  hosszú alsóba.

Ezzel az angol, a német és a spanyol bajnokság éllovasa is 1-0-ra nyert idegenben.