Hihetetlen Atlético-győzelem: 2-0-ról 2-3, majd emberhátrányban pazar győztes gól a 89. percben

OSCAR DEL POZO / AFP

Emberhátrányban is nyerni tudott az Atlético Madrid a Getafe ellen a spanyol futballbajnokság 24. fordulójában.

Hihetetlen első félidőt játszottak a csapatok, kezdődött minden azzal, hogy Luis Suárez a kapuson átesve kiharcolt egy 11-est, de aztán nem tudott túljárni David Soria eszén.

A 19. percben Ángel Correa hozta össze az Atlético első gólját,

majd a Herthától igazolt Matheus Cunha szemfüles találatánál úgy tűnt, az Atleti megtöri a Getafét.

Ehhez képest a vendégcsapat a 30. és a 42. perc között háromszor is bevette Oblak kapuját, kétszer Enes Ünal volt eredményes, aki mindkét alkalommal büntetőből köszönt be.

A 2003-2004-es idény óta ez volt a második olyan spanyol bajnoki, ahol az első félidőben három büntetőt is megítélt a bíró.

A Getafe az első csapat lett, amely az Atlético új stadionjában, a Wanda Metropolitanóban az első játékrészben háromszor is betalált, mégsem vonult előnnyel a szünetre, mivel a sok videózás miatt elrendelt hosszabbításban Correa egy fejessel egyenlített.

Az 58. percben tíz emberre fogyatkozott az Atlético, amikor Felipe csúnyán letalpalta Arambarrit. A kiállítás annyira nem volt meglepő, mivel a két csapat legutóbbi tíz egymás elleni meccsén ez volt a jubileumi tizedik piros lap.

Az emberhátrány ellenére Diego Simeone csapata megnyerte a meccset, a 89. percben Hermoso látványos mozdulattal döntötte el a három pont sorsát.

Az Atlético 15 pontot szerzett hátrányból a bajnokságban, ez a legtöbb a ligában, és összesen 12 pontot gyűjtött az utolsó öt percet tekintve.

A 4-3-as sikerrel Simeone lett a spanyol bajnokságban legtöbb győzelmet számláló külföldi edző, de össze kell kapnia a védelmet, mert 23 bajnokin 33 gólt kapott a csapata, ami negatív rekord, amióta ő a madridiak edzője. És 15 bajnokija még van idén az Atléticónak.