Varane hibája majdnem a Manchester United meccsébe került

Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images

A Manchester United meglepetésre csak 1–1-es döntetlent játszott a Premier Leauge 19. fordulójának hétfői meccsén a kiesés elől menekülő Newcastle United ellen.

Kéthónapnyi kényszerpihenő után Raphael Varane kezdő volt a vendégeknél, hamar meg is mutatkozott rajta a meccshiány. A hetedik percben az ő hibájából szerzett labdát a hazai csapat és Allen Saint-Maximin ügyes cselek után egy okos csavarással vezetést szerzett.

Ezután is a Newcastle volt közelebb a gólhoz, de Callum Wilson gólját les miatt érvénytelenítették, térfélcsere után pedig David de Gea nagy védése miatt nem lett 2-0 az eredmény. Azért a MU is focizott egy kicsit és végül nagy erőfeszítések árán, de Edinson Cavani góljával összejött az egyenlítés.

Ennek a találatnak köszönhetően legalább a vereséget elkerülte Ralf Rangnick csapata, de a Bajnokok Ligáját érő negyedik helytől így is hét pontra van – igaz, a Manchester United két meccsel kevesebbet játszott, mint a negyedik Arsenal.