Három gólt szerzett a ManCity ellen, mégis kikapott a Leicester

Anthony Devlin / AFP

Későn ébredt fel a Leicester City labdarúgócsapata a Premier League karácsonyi fordulójában, így végül vereséget szenvedett a Manchester City vendégeként.

Egyszer a futballkarácsony is hozott Puskáséknak egy 6:3-at
A briteknél nagy divatja van az ünnepi bajnokiknak, de volt erre példa itthon is.

A bajnoki címvédő fantasztikusan kezdett, az 5. percben Kevin De Bruyne szerzett vezetést, kilenc perccel később egy videobíró által megadott büntetőt Rijad Mahrez vert be a bal felső sarokba, a 21. percben Ilkay Gündogan, a 25. percben Raheem Sterling (büntetőből) volt eredményes (4-0)

Ilyen kezdés a legtöbb ellenfelet összeroppantaná, a Leicester azonban rendezte a sorait a szünetben, és a második félidőben tíz perc alatt három gólt rámolt be.

Az 55. percben egy gyors kontra végén James Maddison szépített (4-1), négy perc múlva Ademola Lookman ugyanilyen rohanás végén talált be (4-2), a 65. percben pedig Kelechi Iheanacho kotort be egy méterről egy labdát (4-3).

Az őrült rohamot Aymeric Laporte törte meg, a 68. percben gyönyörű fejesgólt szerzett (5-3), majd a 87. percben Sterling állította be az 6-3-as végeredményt.

Az Arsenal a duplázó Bakayo Saka vezérletével 5s-0-ra verte az utolsó Norwich Cityt, így sorozatban a negyedik bajnokiját nyerte meg.

Premier League, 19. forduló

Manchester City–Leicester 6-3 (4-0)
gól: De Bruyne (5.), Mahrez (14., 11-esből), Gündogan (21.), Sterling (25., 87., előbbi 11-esből), Laporte (69.), illetve Maddison (55.), Lookman (59.), Iheanacho (66.)

Norwich–Arsenal 0-5 (0-2)
gól: Saka (6., 67.), Tierney (44.), Lacazette (84., 11-esből), Smith Rowe (90+1.)

Tottenham–Crystal Palace 3-0 (2-0)
gól: Kane (32.), Lucas Moura (34.), Szon (74.)

West Ham United–Southampton 2-3 (0-1)
gól: Antonio (49.), Benrahma (65.), illetve Elyounoussi (8.), Ward-Prowse (61., 11-esből), Bednarek (70.)

Aston Villa–Chelsea 1-3 (1–1)
gól: James (28., öngól), illetve Jorginho (34., 90+3., mindkettőt 11-esből), Lukaku (56.)